تاریخ: ۱۵:۰۲ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۴

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 3٫۵۰ out of 5)
Loading...

شرکت تامین سرمایه نوین در سال ۹۷ مبلغ ۴۴۸ میلیارد تومان درآمد عملیاتی ساخته است که با این میزان درآمد سود خالص ۵۵۹ ریالی به ازای هر سهم شناسایی کرد. سود خالص هر سهم از ۳۱۷ ریال در سال ۹۲ با یک روند صعودی بدون وقفه به ۵۵۹ ریال در سال ۹۷ رسید.

به گزارش رادیو سهام به نقل از بااقتصاد، موضوع فعالیت‌های اصلی و فرعی شرکت تامین سرمایه نوین مطابق ماده ۳ اساسنامه، به طور خلاصه، عبارتست از: ارائه انواع خدمات مـالی شـامل تـأمین مالی، پذیرهنویسی، تعهدپذیرهنویسی، تعهد خرید اوراق بهادار، بازارگردانی، مدیریت دارایی، بازاریابی و فرآینـد واگـذاری اوراق بهـادار، مشاوره ارزشیابی، ادغام و تملّک عرضه و پذیرش سهام شرکت‌ها در بورس و بازارهای خارج از بورس، تجدید ساختار مـالی، مـدیریت ریسک، تهیه گزارش‌های امکان‌سنجی و کسب وکار و فعالیت‌هـای مشـابه آنهـا.

سرمایه شرکت تأمین سرمایه نوین از ابتدای تأسیس تا کنون از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران تأمین شده است. سرمایه شرکت در پایان دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ برابر با ۷۰۰ میلیارد تومان می‌باشد. از جمع کل دارائی‌های شرکت در سال ۱۳۹۷، ۷۸درصد از محل بدهی و ۲۲ درصد آن از محل حقوق صاحبان سهام تأمین شده است. سهامدار عمده شرکت تامین آتیه درخشان نوین می‌باشد که ۲۴٫۱۲ درصد از سهام شرکت را تحت مالکیت دارد.

حتما بخوانید :  معامله‌گران در جست‌وجوی اطلاعات و تحلیل

درآمد تنوین ۱۹ درصد رشد داشت

بررسی روند درآمدی شرکت تامین سرمایه نوین طی یک دوره ۷ ساله نشان از روند فزاینده درآمدی این شرکت طی دوره‌های زمانی مختلف دارد. درآمد این شرکت در سال ۹۷ مبلغ ۴۴۸ میلیارد تومان بوده است که نسبت به سال ۹۲ رشد ۴۰۹ میلیارد تومانی داشته است و نسبت به سال ۹۶ رشد ۱۹ درصدی داشته است.

سود هر سهم تنوین به 559 ریال رسید

سود خالص تنوین به ۳۹۱ میلیارد تومان رسید

همچنین سودآوری تنوین در پیرو از روند صعودی درآمد شرکت بوده و سود عملیاتی تنوین از ۳۳ میلیارد تومان در سال ۹۲ با یک روند رو به رشد به ۴۲۹ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است. همچنین سود خالص تنوین از ۳۲ میلیارد تومان در سال ۹۲ با رشد ۳۵۹ میلیارد تومانی به ۳۹۱ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است. در رابطه با افزایش سودآوری شرکت حاشیه سود نمای بهتری از درآمد و رشد بهای تمام شده شرکت نشان می‌دهد.

سود هر سهم تنوین به 559 ریال رسید

حاشیه سود عملیاتی تنوین به ۹۶ درصد رسید

بررسی حاشیه سود تنوین طی هفت سال اخیر نشان می‌دهد، حاشیه سود عملیاتی تنوین از ۸۵ درصد در سال ۹۲ به ۹۶ درصد در سال ۹۷ رسیده است همچنین حاشیه سود خالص از ۸۲ درصد در سال ۹۲ به ۸۷ درصد در سال ۹۷ رسیده است که در واقع بازگوکننده قدرت شرکت و مدیریت آن از ساخت سود از منابع در دسترس می‌باشد و هرچه این میزان بالاتر رود عملکرد بهینه شرکت را در ساخت سود نشان می‌دهد.

حتما بخوانید :  خرید و فروش های یک ماهه "سدبیر"

بنابراین مشاهده عملکرد شرکت طی هفت سال اخیر در دوره‌های مختلف همچون دوره‌های تحریمی قبل و یا دوره‌ بعد از برجام و یا سال ۹۷ که در شرایط تحریم دوباره از سوی آمریکا قرار گرفته‌ایم، همواره مثبت ارزیابی می‌شود. از این رو می‌توان به عملکرد سال ۹۸ شرکت همچون ادوار گذشته خوش بین بود.

خبر انتخاب شده برای شما

اختصاص ۱۰۱۲ ریال به ازای هر سهم "کرماشا"
شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۱۲ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته افزایش ۳۹ درصدی را نشان می‌دهد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.