تاریخ: ۱۲:۰۷ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۵

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

پکویر در سه ماهه منتهی به اسفند ۹۷ مبلغ ۹۱ میلیارد تومان درآمد داشته است که درامد شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به دلیل افزایش نرخ فروش تایر رشد ۶۳ درصدی داشته است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت کویر تایر تولید کننده تایر و فلپ در دوره مالی ۳ ماهه منتهی به آذر ۹۷ مبلغ ۹۱ میلیارد تومان فروش داشته است که از این میزان فروش سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سود عملیاتی و سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان سود خالص ساخته است. شرکت کویر تایر برای هر سهم طی فعالیت در این دوره مالی سود خالص ۴۴ ریالی شناسایی کرده است.

سودآوری خیره کننده کویرتایر در دوره ۳ ماهه منتهی به اسفند ۹۷

مقایسه عملکرد سه ماهه منتهی به اسفند ۹۷ نسبت به دوره مشابه سال قبل نشان از بهبود عملکرد سودآوری شرکت دارد. درآمد عملیاتی شرکت در این دوره رشد ۶۳ درصدی داشته است و سود عملیاتی رشد ۲۲۱ درصدی (معادل دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان) و سود خالص رشد ۵۱۹ درصدی (معادل دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان) داشته است. همچنین سود خالص برای هر سهم شرکت از ۷ ریال در دوره ۳ ماهه منتهی به اسفند ۹۶ با رشد ۵۲۹ درصدی به ۴۴ ریال در دوره سه ماهه منتهی به اسفند ۹۷ رسیده است.

حتما بخوانید :  آرایش متفاوت بورس‌بازان در دو نیمه

درآمد پکویر 63 درصد رشد داشت

افزایش نرخ رشد قیمت محصولات موجب افزایش درآمد پکویر شد

نرخ فروش محصولات کویرتایر براساس نرخ‌گذاری سازمان حمایت می‌باشد بنابراین تطبیق و تعدیل قیمت فروش محصولات براساس هزینه ساخت ممکن از در بازه زمانی طولانی مدت صورت گیرد که ریسک جدی در سودآوری شرکت به شمار می‌رود. ازین رو شرکت برای افزایش درآمد بایستی در درجه اول به فکر حفظ سطح تولید و یا افزایش سطح تولید باشد. کویر تایر در دوره سه ماهه منتهی به اسفند ۹۶ توانسته پنج هزار و ۹۱۶ تن تایر به فروش برساند که این میزان در سه ماهه منتهی به اسفند ۹۷ با کاهش هزار و ۱۳۲ تنی همراه بوده است. همچنین فروش فلپ از ۹۴ تن در سه ماهه منتهی به اسفند ۹۶ با کاهش ۵۰ درصدی به ۴۸ تن رسیده است. اما در سال ۹۷ آنچه موجب افزایش درآمد شرکت‌های تایرساز شده است. افزایش نرخ فروش این محصول از سوی سازمان حمایت بوده است. نرخ فروش تایر از ۹ میلیون و ۴۰۵ هزار تومان (در هر تن) در سه ماهه منتهی به اسفند ۹۶ با رشد ۱۰۰ درصدی به ۱۸ میلیون و ۹۰۸ هزار تومان در هر تن رسیده است.

پیش بینی درآمد ۵۶۹ میلیارد تومانی برای سال مالی ۹۸

روند درآمدی پکویر طی ۵ سال مالی طی شده صعودی بوده اما به دلیل نرخ‌گذاری توسط سازمان حمایت، روند درآمدی رشد قابل توجهی نداشته است. اما برآورد شرکت از درآمد سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۹۸ رشد قابل توجهی می‌باشد. همواره درآمد شرکت در محور ۳۰۰ میلیارد تومان بوده که درآمد برآوردی پکویر برای سال مالی ۹۸ مبلغ ۵۶۹ میلیارد تومان می‌باشد که یکی از دلایل اصلی این موضوع افزایش نرخ فروش تایر می‌باشد. با توجه به درآمد برآوردی ۵۶۹ میلیارد تومان، انتظار می‌رود جهت محقق کردن این میزان از درآمد، پکویر بتواند در هر سه ماه مبلغ ۱۴۲ میلیارد تومان درآمد داشته باشد. پکویر در سه ماهه منتهی به اسفند ۹۷ مبلغ ۹۱ میلیارد تومان درآمد داشته است که نسبت به میانگین برآوردی ۵۱ میلیارد تومان کمتر می‌باشد. بنابراین به نظر می‌رسد پوشش کامل بودجه درآمدی برای شرکت کار دشواری به نظر برسد.

حتما بخوانید :  شاخص بورس به کانال ۹۰۰ هزار واحد نزدیک شد

درآمد پکویر 63 درصد رشد داشت

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

چرا مسکن در تهران متری دو میلیون تومان گران شد؟
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از اجرایی شدن طرح پیش‌فروش متری مسکن از طریق انتشار اوراق سلف موازی استاندارد با همکاری وزارت راه و شهرسازی خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.