تاریخ: ۱۲:۰۵ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۶

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷ خود را منتشر کرد.

به گزارش رادیو سهام، شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷ سود هرسهم را ۶۳۴ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با افت ۸درصدی مواجه شد.

این شرکت در این گزارش سود عملیاتی خود را ۱۰۰میلیارد ریال، سود خالص را ۷۶میلیارد ریال و سود انباشته در پایان دوره را ۱۳۱میلیارد ریال اعلام کرد. سود قابل تخصیص این دوره نیز ۱۳۱میلیارد ریال منتشر شده است.

در این گزارش اهداف و راهبردهای آتی شرکت در بخش تولید و فروش محصولات به تمرکز تولید با حاشیه سود بالاتر اشاره دارد و همچنین قرار است تنوع در محصولات گروه پنیر نظیر پنیر پیتزا و انواع محصولات UF تنوع داشته باشد.

«غگلیتا» در برنامه ریزی تولید برای سال ۹۸، قصد دارد با افزایش به کارگیری ظرفیت های تولید، صرفه جویی کامل و کاهش هزینه ها به نسبت تولید مورد توجه قرار دهد و فعالیت کارگروه تولید محصولات جدید را گسترش دهد. همچنین بخش تحقیق و توسعه با هدف تولید محصولات جدید و کمک به ایجاد ارتباط نزدیک بین اطلاعات بازار و کارگروه تولید محصولات جدید، از طریق برنامه های بازارگردی مجهز شود.

حتما بخوانید :  عرضه اولیه جدید بورس معرفی شد

این شرکت متصور است که روند نرخ خرید مواد اولیه علی الخصوص شیر خام تا حدود ۱۵درصد افزایش یابد و پیش بینی می کند قیمت فزونی محصولات تا پایان سال متناسب با آن افزایش یابد.

براساس پیش بینی های این شرکت برای سه ماهه اول سال ۱۳۹۸ قیمت خرید سایر مواد اولیه و بسته بندی تغییر چشمگیری نداشته باشد و همچنین متصور است از ابتدای تیرماه شاهد رشد ۱۰ تا ۱۵درصد رشد نسبت به نرخ خردادماه سال جاری شده است. پیش بینی این شرکت در خصوص نرخ خرید مواد اولیه با توجه به روند فعلی رشد تا ۱۵ تا ۲۰ درصد بوده است.

«غگلیتا» عمده ترین مواد مصرفی از اقلام تشکیل دهنده بهای تمام شده شیر خام اعلام کرده و با توجه به روند نوسانات نرخ خرید شیر خام در سال ۹۷ که ناشی از مشکلات و کمبود شیر خام در داخل استان بوده است که موجب خرید بخشی از آن از خارج از استان و تحمیل کرایه حمل شده است پیش بینی شده که همچنان شیر خام از خارج از استان تامین خواهد شد و با حدود ۱۵ درصد افزایش از میانگین سال قبل پیش بینی می شود. علاوه بر این در خصوص هزینه های سربار با ۱۵درصد افزایش و حقوق و دستمزد با ۲۰درصد افزایش نسبت به سال ۹۷ پیش بینی می شود.

حتما بخوانید :  70 درصد از درآمد "کچاد" را سود تشکیل می‌دهد

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: حرکت نقدینگی به سمت بازار سرمایه و رونق بخشی این بازار دسترسی شاخص به ۳۰۰ هزار واحد را دور از انتظار نکرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.