2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

محمد عزیزی گفت: بارها وزیر صنعت در کمیسیون صنایع مجلس حاضر شده است و آنچه که هرباره از صحبت‌های وزیر استنباط می‌شود این است که دولت هیچ برنامه‌ای در خصوص ساماندهی بازار خودرو ندارد. معتقدم شخص رئیس جمهور باید در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر شود و در رابطه با دلیل عدم ارائه برنامه از سوی دولت و گرانی خودرو و سایر کالاهای مصرفی به مردم پاسخ دهد. واکنش مجلس به افزایش قیمت خودرو

به گزارش رادیو سهام، در حالی خودروسازان کشور در چند وقت اخیر طرح‌های پیش‌فروش و فروش فوری دارند که آمارها نشان از کاهش تولید خودرو از ابتدای سال جاری دارد، به طوری که براساس آمار منتشر شده از سوی انجمن خودروسازان کشور، در فروردین‌ ماه امسال ۴۲ هزار و ۶۳۳ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده که در مقایسه با آمار تولید خودرو در فروردین‌ماه سال گذشته حدود ۴۷ درصد تولید خودرو کاهش یافته است،

با این اوصاف مشخص نیست که اصرار و هدف خودروسازان از ارائه روزانه طرح‌های پیش فروش و فروش فوری چیست؟

در همین حال چندی پیش آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان درباره علت عدم تحویل به موقع خودروهای ثبت‌ سفارش شده اعلام کرده بود: در حال حاضر ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو ناقص به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در پارکینگ خودروسازان به دلیل کمبود قطعه دپو شده و به همین علت است که مردم نمی‌توانند به موقع خودروهای ثبت‌ سفارش شده خود را از خودروسازان تحویل بگیرند.

حتما بخوانید :  ساخت خانه‌های ۲۵ متری، مسکن را ارزان نمی‌کند

در همین مورد محمد عزیزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با «تجارت‌نیوز» در پاسخ به این سوال که آیا مجلس نمی‌خواهد در خصوص دلیل تمدید مکرر طرح‌های پیش فروش و فروش فوری خودرو با وجود کاهش تیراژ تولید خودروسازان و عدم تحویل به موقع خودروهای ثبت‌ سفارش شده به مردم از وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران این غول بزرگ خودروسازی کشور سوال کند؟ گفت: مجلس نمی‌تواند به هر موضوعی ورود پیدا کند، این سوالات را باید از سازمان حمایت و وزارت صنعت، معدن و تجارت بپرسید.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نماینده چه‌ کاری می‌تواند انجام دهد؟ اگر نمایندگان بخواهند وزیر را استیضاح کنند یا از وزارتخانه و شرکت‌ها تحقیق و تفحص داشته باشند نیازمند به یک پروسه زمانی شش ماهه هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که آیا اعضای کمیسیون صنایع مجلس به عنوان نماینده ملت نمی‌خواهند در رابطه با چرایی روند افزایشی قیمت خودرو ورود پیدا کنند؟ افزود: بارها وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس حاضر شده است و آنچه که هرباره از صحبت‌های وزیر استنباط می‌شود این است که دولت هیچ برنامه‌ای در خصوص ساماندهی بازار خودرو ندارد.

حتما بخوانید :  ۳ عامل گرانی خودرو

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس دهم شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا نمایندگان ملت نمی‌خواهند در احقاق حق ملت بدانند که برنامه دولت در رابطه با بازار خودرو چیست؟ تصریح کرد: وقتی قیمت‌ها به صورت روزانه تغییر پیدا می‌کند مشخص است که برنامه‌ای وجود ندارد. این حقیقتی است که مردم باید قبول کنند. اگر مردم جای من نماینده بودند چه می‌کردند؟ مگر وزیر صنعت بارها در کمیسیون صنایع مجلس حاضر نشد؟ تشکیل این نشست‌ها تاکنون خروجی نداشته است. اگر هر موضوعی بخواهد به استیضاح وزیر ختم شود که دیگر کابینه‌ای برای دولت باقی نمی‌ماند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: معتقدم شخص رئیس جمهور باید در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر شود و در رابطه با دلیل عدم ارائه برنامه از سوی دولت و گرانی خودرو و سایر کالاهای مصرفی به مردم پاسخ دهد، البته هنوز سوال از رییس جمهور در دستور کار مجلس نیست.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

ثبت نام ایران خودرو (تابستان ۹۹)
مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه پیش ثبت‌نام جدید برای تابستان داریم، اعلام کرد: زمان آن به محض اینکه در کمیته خودرو مصوب شود اعلام عمومی خواهد شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.