عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد:

2682, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران می‌گوید: در حال حاضر قیمت واقعی دلار بین هشت تا ۹ هزار تومان است. چنانچه سال گذشته بازار متشکل ارزی راه‌اندازی می‌شد امروز شاهد کاهش التهابات قیمت دلار در کشور بودیم.

به گزارش رادیو سهام، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این پرسش که آیا تک نرخی شدن ارز در نیمه نخست سال‌جاری اجرا خواهد شد؟ گفت: علی رغم اینکه از زمان تک نرخی شدن ارز فاصله گرفته‌ایم اما دولت تمایل دارد که با طرح اجرای بازار متشکل ارزی به سمت تک نرخی شدن ارز گام بردارد. این اقدام فارغ از روشن‌سازی قیمت ارز می‌تواند یک بار برای همیشه موانع پیش‌روی فعالان اقتصادی را برچیند.

حمیدرضا صالحی افزود: با توجه به دور دوم تشدید تحریم‌ها ما باید به سمت تک نرخی شدن ارز گام برداریم و برای رونق فضای و کسب و کار باید موانع را برداریم. دولت و بانک مرکزی هم باید نسبت به کاهش قیمت ارز نهایی توجه لازم را داشته باشند. اینکه اصرار کنیم ارز حاصل از صادرات را در شبکه نیمایی تزریق کنیم این نوع اقدامات اختلال در شبکه کسب و کار را به همراه دارد.

او با بیان اینکه اقدامات دولت و بانک مرکزی جهت تک نرخی شدن ارز آغاز شده است، اظهار کرد: سال گذشته زمانی‌که بحث ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی مطرح شد فعالان بخش‌خصوصی فضای امروز اقتصاد را پیش‌بینی کردند. متاسفانه طی یک سال گذشته دولتمردان نسبت به صحبت‌های بخش‌خصوصی اعتنایی نشان ندادند تا اینکه امروز با افزایش نرخ تورم به این نتیجه رسیدن که نرخ ارز را به سمت تک نرخی شدن هدایت کنند.

حتما بخوانید :  افزایش حقوق و عیدی سال ۹۹ کارمندان چقدر است+سند

صالحی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر قیمت واقعی دلار چقدر است؟ گفت: فرمول علمی قیمت واقعی ارز از طریق این معادله یعنی تورم داخلی کشور منهای تورم خارجی محاسبه می‌شود. زمانی‌که در داخل کشور تورم روند صعودی را دارد باید منتظر افزایش قیمت ارز بود. از آنجایی که ما به اقتصاد نفتی وابسته هستیم اگر درآمد نفتی بالا باشد قطعا قیمت ارز تعدیل خواهد شد. با این حال قیمت واقعی دلار بین هشت تا ۹ هزار تومان است. چنانچه سال گذشته بازار متشکل ارزی راه‌اندازی می‌شد امروز شاهد کاهش التهابات دلار در کشور بودیم.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا می‌گوید: با توجه به اینکه روزهای پایانی ماه صفر را پشت سر می‌گذاریم به نظر می‌رسد که قیمت طلا تا پایان ماه صفر در محدوده ۴۰۵ هزار تومان ثابت باقی بماند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.