تاریخ: ۱۴:۴۲ :: ۱۳۹۸/۰۳/۰۵

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش قابل‌توجه توانست امروز دوباره به کانال ۲۱۷ هزار واحد که یک بار از دستش داده بود بازگردد؛ هم‌چنین بازار امروز میزبان یک عرضه اولیه در گروه دارو بود. رشد بیش از 3 هزار واحدی شاخص کل بازار سهام

به گزارش رادیو سهام، بازار امروز روی خوش خود را به سهامداران نشان داد. شاخص کل بورس اوراق بهادار ۳۲۵۹ واحد افزایش یافت و بر روی ۲۱۷ هزار و ۵۷۳ به کار خود پایان داد.

شاخص کل فرابورس ایران با ۴۴ واحد رشد بر روی ۲۷۱۵ متوقف شد.

شاخص کل هم‌وزن نیز رشد ۱۲۵۴ واحدی و توقف بر روی ۴۹ هزار و ۶۹۸ را نشان داد.

همراه، فملی، فولاد، کگل، رمپنا، کچاد، شبندر تاثیرگذارترین نمادها بر روی شاخص بورس و مارون، میدکو، شاوان، دماوند، سرچشمه، مادیرا و کرمان تاثیرگذارترین نمادها بر شاخص فرابورس هستند.

ارزش کل معاملات در بازار امروز به ۱۵۴۳ میلیارد تومان رسید.

تاثیرات گزارشات اردیبهشت

با پایان یافتن دومین ماه سال گزارشات ماهانه شرکت‌ها راهی کدال شدند. گزارشاتی که بیشتر از آنچه در فروردین منتشر شده بودند حائز اهمیت هستند چرا که فروردین به سبب تعطیلاتی که با خود به همراه دارد معیار مناسبی برای ارزیابی وضعیت به شمار نمی‌رود اما اردیبهشت به خوبی نشان می‌دهد که یک شرکت با آغاز سال جدید چه کرده است.

حتما بخوانید :  شروط پایداری بازار سهام در ابرکانال 400 هزار واحدی

روانه شدن گزارشات ماهانه شرکت‌ها بر روی کدال عامل قدرتمندی برای رشد قیمت سهام بنیادی به شمار رفت.

تاکنون بیش از گروه‌های بزرگ شاهد انتشار گزارش فعالیت در گروه‌های کوچک بازار هستیم که می‌توان تاثیر مثبت این امر را به خوبی در تقاضایی که گروه‌های کوچک تحمل می‌کنند مشاهده نمود.

گروه‌های انبوه‌سازی، حمل و نقل، سرمایه‌گذاری‌ها و واسطه‌ها، محصولات غذایی و سیمان از جمله مهم‌ترین صنایعی بودند که در روز جاری بیشترین تعداد معاملات سبز و مثبت را تجربه کردند.

خودرویی‌ها؛ هر چند خبر مساعدی را به همراه ندارند و خبرهای منفی پیرامون قطعه‌سازان به فراوانی در بازار رد و بدل می‌شود اما امروز مورد توجه قرار گرفتند و شاهد تشکیل صف‌های خرید در آن‌ها بودیم.

ارز نیمایی در حال سرایت به تمام گروه‌ها

شیران طی یک شفاف‌سازی امروز اعلام کرد ارز ۴۲۰۰ تومانی برای صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی هم حذف شد و از این پس نرخ LAB در آن‌ها (ماده اولیه) بر اساس نرخ تسعیر ارز نیما محاسبه می‌شود. این موضوع نشان از آن دارد که ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی کم کم در حال حذف شدن از تمامی صنایع است و ارز موجود در نیما جایگزین آن خواهد شد. پس از شوینده‌ها، گروه‌ غذایی از جمله نمادهای غمارگ، غبشهر و بهپاک از جمله مهم‌ترین سهم‌هایی هستند که منتظر حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی هستند.

حتما بخوانید :  گزارش ۹ ماه شرکت‌ها کمتر از حد انتظار سرمایه‌گذاران بود

عرضه اولیه دکپسول انجام شد 

عرضه شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در بازار امروز انجام شد و طی آن به هر کد حقیقی و حقوقی ۱۰۷ سهم در قیمت ۵۷۰۰ ریال اختصاص داده شد.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

با ترخیص قطعات باقی‌مانده قبلی از محصولات رنو از گمرک، امکان تولید حدود ۳ هزار دستگاه رنو ساندرو و پارس تندر در پارس خودرو فراهم شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,