تاریخ: ۱۴:۵۳ :: ۱۳۹۸/۰۳/۰۵

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

دومین روز از هفته معاملاتی جاری، بازار دوم فرابورس ایران شاهد عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران بود تا این شرکت دارویی از امروز با قیمت هر سهم ۵۷۰۰ ریال به گردونه معاملات سهام در فرابورس بپیوندد. کشف قیمت ۵۷۰۰ ریالی هر سهم "دکپسول"

به گزارش رادیو سهام به نقل از فرابورس ایران، در دومین عرضه اولیه امسال فرابورس تعداد ۴۰ میلیون سهم از ۲۰۰ میلیون سهم شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران از سوی شرکت کارگزاری صبا تامین به عنوان مدیر عرضه روی تابلو معاملات رفت که با مشارکت ۳۸۰ هزار و ۷۴۷ نفری خریداران روبه رو شد.

بدین ترتیب با آنکه در این عرضه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی تعداد ۲۰۰ سهم تعیین شده بود به ۳۷۸ هزار و ۲۱۹ نفر تعداد ۱۷۹ سهم تخصیص یافت.

همچنین دامنه قیمت در این عرضه از ۵۶۰۰ ریال تا ۵۷۰۰ ریال اعلام شد که هر سهم این شرکت در سقف دامنه ثبت سفارش کشف قیمت شد.

مدیرعامل شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در پنجاه‌وچهارمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» در فرابورس ایران به روند تولید و فروش بر اساس آمارنامه دارویی اشاره کرده و گفته بود: این شرکت از اواخر سال ۹۶ روند رو به رشدی را در تولید تجربه کرده به طوری که از تولید ۵ میلیارد عدد کپسول تولیدی در این زمان، این تعداد را به ۵ میلیارد و ۶۰۶ میلیون کپسول در سال ۹۷ رسانده است.

رمضانی همچنین با بیان اینکه میزان فروش این شرکت در دو دهه اخیر حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از نیاز کشور بیشتر بوده است، افزود: در فروردین ۹۸ هلدینگ سرمایه‌گذاری دارویی تامین، فروش ۱۹۲ میلیون کپسول را برای شرکت تولید ژلاتین کپسول در نظر گرفت که تولید ما در این ماه به ۲۶۷ میلیون رسید؛ یعنی ۴۰ درصد بیشتر از مقدار اعلامی توسط هلدینگ بود.

لازم به ذکر است سی‌ویکم اردیبهشت‌ماه امسال، ۱۰ درصد از سهام شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد به عنوان نخستین عرضه اولیه امسال فرابورس روی تابلو بازار دوم رفت و حال با عرضه ۲۰ درصد از سهام شرکت دارویی ژلاتین کپسول ایران در نماد «دکپسول»، تعداد عرضه‌های اولیه فرابورس در سومین ماه سال به دو شرکت رسید.

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

با ترخیص قطعات باقی‌مانده قبلی از محصولات رنو از گمرک، امکان تولید حدود ۳ هزار دستگاه رنو ساندرو و پارس تندر در پارس خودرو فراهم شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  ارز 4200 تومانی شکر باید در زمان مناسبی حذف شود
برچسب ها: ,