2681, 2224, 
[ratings]

رئیس اتحادیه طلا تهران می‌گوید: هفته گذشته قیمت انس جهانی روند متعادلی را داشت؛ چنانچه امروز قیمت انس جهانی طلا افزایش یابد قیمت طلا در بازار داخل نیز گران خواهد شد. امیدواریم قیمت طلا تا پایان این هفته نیز روند آرامشی را داشته باشد.

به گزارش رادیو سهام، رئیس اتحادیه طلا تهران در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت طلا در دو هفته گذشته روند نزولی داشته است؟ گفت: طی هفته‌های گذشته با همکاری بانک مرکزی و تزریق به موقع ارز به بازار قیمت طلا ارزان شد و روند با ثبات‌تری را به خود گرفت. در این بازه زمانی بانک مرکزی و دولت قصد دارند با کنترل به موقع قیمت‌ها آرامش را به بازار ارز و طلا باز گردانند.

ابراهیم محمدولی افزود: تزریق به موقع ارز و توجه به نیاز متقاضیان باعث شد که بانک مرکزی در هفته گذشته کارنامه موفقی را داشته باشد. به طوری که در هفته مورد اشاره قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار روزانه سه تا چهار هزار تومان و در پایان هفته حدود ۳۳ هزار تومان کاهش یابد. همچنین هر قطعه سکه هم بین ۱۱۵ تا ۱۲۰ هزار تومان کاهش یافت.

او در پاسخ به این پرسش که قیمت طلا تا پایان هفته چه روندی را خواهد داشت؟ اظهار کرد: هفته گذشته قیمت انس جهانی روند متعادلی را داشت؛ چنانچه امروز قیمت انس جهانی طلا افزایش یابدقیمت طلا در بازار داخل نیز گران خواهد شد. امیدواریم قیمت طلا تا پایان این هفته نیز روند آرامشی را داشته باشد.

محمدولی در بخش دیگر سخنانش درباره وضعیت تقاضا با توجه به نوسان قیمت طلا گفت: هر زمان که قیمت طلا با نوسان همراه باشد قطعا تقاضا برای خرید آن نیز کمتر به چشم می‌خورد. چنانچه نوسان قیمت طلا کاهش پیدا کند تقاضا نیز در بازار طلا روند افزایشی را به خود می‌گیرد.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

اعلام زمان واریز یارانه نقدی خرداد
کمیسون تلفیق از محل تسعیر ارز ۱۰۶ هزار میلیارد تومان برای هزینه‌کرد در قالب هدفمندی یارانه‌ها پیش بینی کرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.