2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

محمد کشتی‌آرای، نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا تهران می‌گوید: با افزایش قیمت جهانی طلا و تحریم‌های جدید آمریکا در حوزه صادرات پتروشیمی، قیمت طلا در نخستین روز در اولین هفته پس از رمضان گران خواهد شد اما در اواسط هفته قیمت طلا ارزان می‌شود.

به گزارش رادیوسهام به نقل از تجارت‌نیوز، بررسی کارنامه‌ بازارها در اولین هفته پس از رمضان نشان می‌دهد که سال گذشته قیمت فلزات گران‌بها با رشد چشم‌گیری روبه‌رو بوده‌ است. به‌طوری که قیمت سکه بیش از ۱۷ درصد، طلا بیش از ۱۴ درصد، دلار بیش از ۱۰ درصد و بورس هم بیش از ۱۰ درصد در اولین هفته پس از رمضان سال گذشته بازدهی داشته؛ در حالی که امسال افزایش رشد شاخص طلا و سکه نیز در اولین هفته پس از رمضان دور از انتظار است.

همچنین دو شاخص بازار فلزات گران‌بها یعنی طلا و سکه در هفته دوم خرداد ماه با افت قیمت نزدیک به هم مواجه شدند، به‌نحوی که بازدهی طلای ۱۸ عیار در این هفته منفی ۱٫۸ درصدی و سکه طرح جدید نیز منفی ۱٫۵ درصدی شد.

حال سوالی که مطرح می‌شود این است که کارنامه‌ بازارها در اولین هفته پس از رمضان چه خواهد شد و قیمت طلا چه واکنشی در بازار خواهد داشت؟

حتما بخوانید :  خبر خوب برای خریداران مسکن

نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا تهران درباره کارنامه‌ بازار طلا در اولین هفته پس از رمضان ۹۸ به تجارت‌نیوزگفت: روز گذشته قیمت طلا در بازارهای جهانی به شدت افزایش یافت. به‌طوری که قیمت هر انس طلا به یک هزار و ۳۴۲ دلار رسید. به نظر می‌رسد با افزایش قیمت جهانی طلا و تحریم‌های جدید آمریکا در حوزه صادرات پتروشیمی، قیمت طلا در نخستین روز در اولین هفته پس از رمضان گران خواهد شد.

محمد کشتی‌آرای در ادامه افزود: البته افزایش قیمت طلا امروز در بازار داخل (شنبه، ۱۸ خرداد ۹۸) مقطعی است؛ چرا که در اواسط هفته شاهد سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران هستیم که این اتفاق برای نخستین بار و در راستای میانجی‌گری ایران و آمریکا انجام خواهد شد. با سفر نخست وزیر ژاپن به ایران قطعا قیمت دلار روند کاهشی در بازار خواهد داشت که به دنبال آن قیمت طلا نیز ارزان می‌شود.

او به وضعیت قیمت طلا در هفته گذشته اشاره و اظهار کرد: در دومین هفته خرداد ماه قیمت سکه با ۱۲۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۱ هزار تومان ارزان شد. همچنین قیمت دلار نیز از کانال ۱۴ هزار تومان فروکش کرد و با هزار تومان کاهش به قیمت ۱۳ هزار تومان رسید. البته بخشی از کاهش قیمت طلا نیز به کاهش تقاضا در بازار ارتباط دارد. در هفته دوم خرداد ماه تقاضا و دادوستد نسبت به یک ماه گذشته به شدت کاهش یافت.

خبر انتخاب شده برای شما

آخرین نرخ ثبت شده از انواع ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی در هفته پایانی شهریور ماه را می‌توانید در این گزارش ملاحظه کنید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.