2682, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: معقتدم در حال حاضر توهمات و ترسی که برای مردم و حتی برخی مسئولان کشوری ایجاد شده بود که آمریکا قصد جنگ دارد از بین رفته و این موضوع باعث کاهش شدید قیمت دلار در بازار شده است و پیش‌بینی می‌کنم کاهش قیمت دلار در بازار تدوام خواهد داشت.

به گزارش رادیوسهام به نقل از تجارت‌نیوز، دلار طی چند هفته گذشته روند نزولی به خود گرفته است که به عقیده برخی از فعالان خبر تشکیل بازار متشکل ارزی، خبرهای غیررسمی مبنی ‌بر یکی شدن قیمت‌های در سامانه نیما با بازار آزاد و غافلگیری معامله‌گران در سطوح حمایتی از سوی بازارساز باعث کاهش قابل توجه قیمت ارز از جمله دلار شده است به طوری که دلار وارد کانال ۱۲ هزار تومان نیز شده است.

سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا کاهش بیشتر قیمت دلار در بازار تداوم دارد؟

ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با «تجارت‌نیوز» گفت: نمی‌‎توان به صورت قطعی پیش‌بینی کرد که قیمت دلار به چند تومان می‌رسد، اما قطعا قیمت‌های کاذبی که در بازار شاهد بودیم قیمت واقی ارز در کشور نبود، بلکه قیمت‌هایی بود که دلالان برای ارز تصمیم گرفته بودند.

حتما بخوانید :  ۸۰ درصد نقدینگی، ناشی از سود بالای بانکی است

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: قیمت ارز در قانون بودجه سال ۹۷ حدود ۳۷۵۰ تومان تصویب شده بود که تفاوت هر دلار ۳۷۵۰ تومانی با ارز ۴۲۰۰ تومانی جهانگیری بیش از ۴۵۰ تومان است به همین جهت دولت سود کلانی از مابه‌التفاوت نرخ ارز مصوب در بودجه سال ۹۷ با نرخ ارز جهانگیری برده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمی‌توان گفت که کاهش کنونی قیمت دلار در بازار تنها به دلیل تشکیل بازار متشکل ارزی است به طوری که بازار متشکل ارزی انقدر نمی‌تواند تاثیر جدی داشته باشد که باعث سقوط قیمت دلار در بازار شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: معقتدم توهمات و ترسی که برای مردم و حتی برخی مسئولان کشوری ایجاد شده بود که آمریکا قصد جنگ دارد، در حال حاضر با عقب‌نشینی آمریکا از مواضع خود، تغییر دلار در معاملات ارزی برخی کشورها و صفر نشدن صادرات نفت ایران پس از گذشت چند ماه از اعلام تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا از بین رفته و این موضوع باعث کاهش شدید قیمت دلار در بازار شده است و پیش‌بینی می‌کنم کاهش قیمت دلار در بازار تدوام خواهد داشت.

خبر انتخاب شده برای شما

کاهش شدید تقاضا برای خودرو در بازار
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو آغاز شده اما تقاضای واقعی برای خرید وجود ندارد، معتقد است که روند بازار خودرو کاملا وابسته به عرضه خودروسازان خواهد بود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,