تاریخ: ۱۴:۵۲ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۰

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت کالسیمین در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه سود هر سهم را یک هزار و ۹۶۹ ریال اعلام کرد که در مقایسه با سال مالی گذشته ۴۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش رادیوسهام به نقل از، شرکت کالسیمین در اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ سود هر سهم را یک هزار و ۹۶۹ ریال اعلام کرد که در مقایسه با سال مالی گذشته ۴۳ درصد رشد داشته است.

این شرکت سود عملیاتی را با رشد ۵۷ درصدی مبلغ چهار هزار و ۲۸۷ میلیارد ریال، سود خالص را با رشد ۴۴ درصدی مبلغ سه هزار و ۹۶۹ میلیارد ریال و سود انباشته را با رشد ۷۸ درصدی مبلغ شش هزار و ۲۹۳ میلیارد ریال اعلام کرد.

در صورت های مالی شرکت اصلی، «فاسمین» سود هر سهم را یک هزار و ۶۸۷ ریال اعلام کرده و سود عملیاتی را سه هزار و ۳۱۷ میلیارد ریال و سود انباشته در پایان دوره را پنج هزار و ۴۳۱ میلیارد ریال منتشر کرده است.

در برآوردی که این شرکت از تغییرات نرخ فروش محصولات و نرخ خرید مواد اولیه داشته اعلام کرده است، انتظار می‌رود بهای فلز روی در بازارهای جهانی در حدود میانگین سال گذشته باشد و دامنه نوسانات آن نسبتا محدودتر باشد؛ همچنین نرخ ارز تابع سیاست‌های ارزی دولت و بخشنامه‌ها و ابلاغیه های مربوط خواهد شد. گفتنی است، مهمترین ماده اولیه محصولات تولیدی، خاک معدنی است که متاثر از دوفاکتور نرخ جهانی فلز روی و نرخ تسعیر ارز است، براین اساس پیش بینی می شود نرخ های جهانی در حدود میانگین نرخ سالانه قبل باشد و نرخ ارز هم تابع سیاست‌های ارزی دولت است.

حتما بخوانید :  کدام صنعت بورسی در يك سال اخير بیشترین سود را داد؟

این شرکت با توجه به تغییرات عوامل بهای تمام شده اعلام کرده است، انتظار می رود مقادیر مصرف و مبالغ نرخ‌های اقلام تشکیل دهنده بهای تمام شده در حد میانگین هزینه‌های تحمل شده تولید سال گذشته و افزایش قیمت ها درحد تورم سال آتی باشد.

«فاسمین» با اھمیت ترین ریسک‌ های شرکت در این حوزه را تغییرات سیاست های ارزی دولت و مقررات حاکم بر صادرات دانست که دوره شش ماهه نخست ھم شرکت با آن مواجه بود. با این وجود از آنجا که نرخ ھای فروش محصول متاثر از دو عامل نرخ های جهانی و نرخ تسعیر ارز است، درصورت اعمال محدودیت صادرات، تاثیر با اھمیتی بر درآمدھای شرکت ندارد. از منظرسیاست‌های ارزی هم با توجه به اثر با اھمیت خاک در قیمت تمام شده تولید، از آنجا که هرگونه تغییر در نرخ ارز، توامان قیمت تمام شده و بهای فروش محصولات را تحت تاثیر قرار ‌داد.

خبر انتخاب شده برای شما

ورود نقدینگی به بورس ادامه‌دار است
اتفاقات عجیب در بازار سرمایه کم نیست که یکی از آنها رشد ۱۰ برابری ارزش برخی شرکت‌ها است، این مسائل عجیب به‌ویژه در یک سال گذشته زیاد رخ داده.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.