تاریخ: ۱۴:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۱

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مهدی رضایتی هرچند معتقد است که مذاکرات پیش‌رو با مقامات خارجی تاثیر چندانی بر بورس ندارد اما می‌گوید: نتایج و مذاکرات نخست وزیر ژاپن و وزیر امور خارجه آلمان با ایران اگر مثبت ارزیابی شود این احتمال وجود دارد که قیمت دلار مقداری دیگر پایین بیاید و دلار با قیمت پایین برای بازار سهام خیلی مطلوب نیست. مذاکرات پیش‌رو با مقامات خارجی بر بورس تاثیر ندارد

طی چند وقت اخیر، اخبار سیاسی متعدی منتشر شده که از نگاه برخی ممکن است بر روند بازار سهام تاثیر بگذارد.

در حال حاضر مهمترین اتفاقات سیاسی، سفر نخست وزیر ژاپن و وزیر امور خارجه آلمان به ایران است که به مسائل اینستکس و توافقات تجاری مربوط است، اما این اتفاقات چقدر می‌تواند بازار سهام را تحت تاثیر قرار ‌دهد.

به گزارش رادیو سهام، مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: تاثیر سفر نخست وزیر ژاپن و وزیر امور خارجه آلمان به ایران را باید از دید دلاری بررسی کرد. باید منتظر ماند تا نشست‌ها برگزار و نتایج آن پیگیری شود.

وی ادامه می‌دهد: اگر نتایج این نشست‌ها مثبت باشد در نهایت در قیمت دلار تاثیر منفی خواهت گذاشت. نتایج و مذاکرات این مقامات با ایران اگر مثبت ارزیابی شود این احتمال وجود دارد که قیمت دلار مقداری دیگر پایین بیاید و دلار با قیمت پایین برای بازار سهام خیلی مطلوب نیست.

حتما بخوانید :  چگونه ارزش برخی شرکت‌ها در ۳ ماه ۱۰ برابر شد؟

رضایتی می‌افزاید: از سوی دیگر این موضوع تبعات خاص و مثبتی بر روی صنایع ما نخواهد داشت، چه نتیجه مثبت باشد چه منفی، چون تولید و فروش صنایع کشور در وضعیت خوبی بسر می‌برد خیلی تاثیرگذار نخواهد بود و تنها احتمال دارد نرخ‌های فروش صنایع کاهش پیدا کند. در مجموع اگر هرگونه جو مثبت در این نشست‌ها برقرار شود قیمت دلار پایین خواهد آمد که تاثیر آن را در بازار سهام مثبت نمی‌بینم.

این کارشناس عنوان می‌کند: اگر حتی مذاکره در نشست این مقامات بسیار مطلوب و مثبت پیش برود، طرف امریکایی به همین زودی‌ تحریم پتروشیمی یا فولادی و غیره را برنمی‌دارد و تقریبا شرایط تولید و فروش و تخفیف‌ها به همان حالت قبل باقی خواهد ماند.

رضایتی با اشاره فروش نفت اظهار می‌کند: از سوی دیگر تاثیر این موضوع در بخش فروش نفت ایران ممکن است تسهیلاتی را ایجاد کند که کشور تاحدودی در مراودات نفتی راحت‌تر بتواند کار و پول نفت را دریافت کند، اما مذاکرات مثبت در کوتاه‌مدت بر صنایع کشور تاثیر مثبتی نداره و نتایج این نشست بیشتر محرک بازار دلار خواهد بود.

وی در پایان می‌گوید: اگر نتایج این دو نشست مثبت شود دلار در کانال نزولی قرار خواهد گرفت و به نظر می‌رسد قیمت دلار کمتر از ۱۲ هزار تومان نشود و احتمالن بین ۱۲۰۰۰ تومان الی ۱۲۵۰۰ تومان تعادلی خواهد بود.

حتما بخوانید :  «فنورد» ۴۳۶۵ریال سود ساخت

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

ورود نقدینگی به بورس ادامه‌دار است
اتفاقات عجیب در بازار سرمایه کم نیست که یکی از آنها رشد ۱۰ برابری ارزش برخی شرکت‌ها است، این مسائل عجیب به‌ویژه در یک سال گذشته زیاد رخ داده.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,