تاریخ: ۱۴:۳۹ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۵

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

توضیحات شرکت سیمان داراب در خصوص رشد قیمت سهام، امروز بر روی تارنمای کدال منتشر شد. این شرکت اعلام کرده است که افزایش قیمت در نماد معاملاتی ناشی از وقوع تغییرات در عملکرد مالی شرکت نبوده و متاثر از افزایش تقاضا در بازار سهام رخ داده است.

به گزارش رادیو سهام، رونق معاملات بازار سهام موجب شده تا در روزهای جاری شاهد توقف نماد های بسیاری به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در خصوص نوسان قیمت سهام باشیم. به دنبال همین رویداد امروز نیز تارنمای کدال شاهد دریافت شفاف سازی های گوناگونی بوده است. یکی از همین توضیحات که روز جاری بر روی وب سایت کدال ارائه شده به شرکت سیمان داراب تعلق دارد.

نماد معاملاتی این شرکت که در تابلوی بازار اول بورس تهران با عوان ساراب معامله می‌شود پس از آن متوقف شد که قسمت هر سهم آن از تاریخ  هشتم خرداد ماه تا روز چهارشنبه هفته گذشته افزایش قابل توجه را شاهد بوده است. این نماد که قیمت آن از حدود ۲۵۰ تومان تا ۳۶۰ تومان به ازای هر سهم بالا آمده بود به دلیل رشد یاد شده و به استناد ماده ۱۷ مکرر ۱ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران موظف به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شده بود.

حتما بخوانید :  شاخص بورس رشد کرد

مطابق با آنچه که شرکت اعلام کرده است از تاریح ۲۲ خرداد ماه سال جاری که سهام شرکت متوقف شده تا موعد مقرر هیچ نوع سوال در سامانه تدان در یافت نشده است. «ساراب» اعلام کرده که از تاریخ انتشار صورت‌های مالی حسابرسی نشده سالانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ تاکنون تغییری در وضعیت عملکرد شرکت که منجر به ایجاد تفاوت در وضعیت مالی و صورتهای مالی شرکت شود رخ نداده است. از این رو به نظر می رسد که نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای اخیر ناشی از جریان عرضه و تقاضا و تحلیل تصمیم گیری سرمایه گذاران در بورس اوراق بهادار بوده است.

گفتنی است، پس از آنکه این شفاف سازی انجام شد در خلال معاملات امروز نماد معاملاتی سیمان داراب به تابلوی معاملات بازگشت و با ۱.۱۶ درصد کاهش نسبت به روز قبل در قیمت ۳۵۶ تومان صف فروش شد. معاملات این نماد در روز جاری در حالی پایان یافت که ۳ میلیون و ۳۳۳ هزار سهم به ارزش یک میلیارد و ۱۹۹ میلیون تومان در نماد «ساراب» معامله شد.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

پتروشیمی نوری چه زمانی بورسی می‌شود؟
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا گفت: صنعت پتروشیمی سهم پررنگی در رونق معاملات بورس کالای ایران دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.