تاریخ: ۹:۱۷ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۷

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

درآمد عملیاتی صنایع شیمیایی سینا به دلیل افزایش صادرات با ۱۳۳ افزایش برای سال مالی گذشته همراه بود و این شرکت برای سال آینده برنامه توسعه صادرات به میزان ۵/ ۵ میلیون دلار در سال را در دست اجرا دارد. افزایش تولید و صادرات «شسینا»

به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای اقتصاد درآمد عملیاتی شرکت صنایع شیمیایی سینا در ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۷ مبلغ ۶۲۲ میلیارد و ۸۵ میلیون ریال ودرآمد عملیاتی سال ۹۶ برابر با مبلغ ۲۶۷ میلیارد و ۳۰۰ ریال است. بنا براین گزارش، دو محصول پودری این شرکت یعنی پارافرمالدئید و هگزامین پس از تامین تقاضا و نیاز بازارهای داخلی بیشتر به کشورهای منطقه خاورمیانه، آسیای جنوب شرقی، روسیه، هند و ترکیه صادر می‌شود.

این شرکت با ۲ واحد تولید فرمالین با ظرفیت ۶۶ هزار تن، دو واحد هگزامین با ظرفیت ۴ هزار تن و چهار واحد پارافرمالدئید با ظرفیت ۱۰ هزار تن مشغول به فعالیت است. همچنین زیرساخت‌های دو واحد پارافرمالدئید دیگر با ۵ هزار تن ظرفیت انجام شده که با خرید و نصب ماشین‌آلات می‌تواند به بهره‌برداری برسد. این شرکت در برنامه‌های سال ۹۸ خود تولید برابر ۴۵ هزار تن فرمالین (که ۱۲ هزار تن کارمزدی) و تولید هگزامین ۳ هزار و ۵۰۰ تن و پارافرمالدئید ۵ هزار تن را پیش‌بینی کرده است که براساس آن صادرات ۵/ ۵ میلیون دلاری را برآورد کرده است.

حتما بخوانید :  تصاحب مدیریتی در بازار پایه

شرکت صنایع شیمیایی سینا بررسی و اقدام درخصوص اصلاح واحدهای فرمالین و کاهش ضریب تبدیل از ۵۰ درصد به ۴۷ درصد با اجرای طرح جایگزینی با سرمایه‌گذاری ۳/ ۱ میلیون دلار و همچنین طرح توسعه هگزامین با ظرفیت ۵ هزار تن و سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵/ ۱ میلیون دلار را از دیگر برنامه‌های خود می‌داند که نحوه اجرای پروژه‌های یادشده با افزایش سرمایه تا میزان ۱۵۰ میلیارد ریال و اخذ تسهیلات ارزی برنامه‌ریزی شده است.

خبر انتخاب شده برای شما

پتروشیمی نوری چه زمانی بورسی می‌شود؟
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا گفت: صنعت پتروشیمی سهم پررنگی در رونق معاملات بورس کالای ایران دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.