2067, 2068, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مدیرعامل کالسیمین در مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت از کاهش هزینه‌ها با در نظر گرفتن تمهیداتی به میزان ۴۳ میلیارد تومان خبر داد. برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "فاسمین"

به گزارش رادیو سهام، مجموع کاهش هزینه‌های انجام شده در کالسیمین معادل یک‌دهم سود خالص قابل انتساب به صاحبان سهام (که معادل ۳۹۶ میلیارد و ۹۸۸ میلیون تومان است) برآورد می‌شود. در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه کالسیمین معادل ۱۰۰ تومان سود به ازای هر سهم تقسیم و روزنامه «دنیای اقتصاد» به‌عنوان روزنامه رسمی این شرکت انتخاب شد.

در این جلسه که ابتدا گزارش هیات مدیره از سوی مدیرعامل قرائت شد، وی به جزئیات فعالیت‌های انجام شده در حیطه کاهش هزینه‌ها رخ داده است، اشاره کرد و گفت: این کاهش هزینه مرهون سیاست‌های انقباضی و صرفه‌جویانه در سه ماه آخر سال ۹۷ است که به میزان یادشده شدت گرفته است. از طرفی جمع حقوق صاحبان کالسیمین نیز با افزایش همراه بود.

محمدحیدری‌زاده با اشاره اینکه ۱۹ هزار تن شمش روی تولید شده از سال قبل در شرکت مانده است، تصریح کرد: در سال گذشته روند راندمان تولید شمش روی، اگرچه با رشد همراه بوده اما راضی‌کننده نیست. وی با اشاره به اینکه کالسیمین ۱۷ درصد از کل تولیدات شمش روی کشور را تولید می‌کند، گفت: این راندمان به واسطه واحد BZS است که این واحد ۳۵ درصد از تولید کالسیمین را شامل می‌شود.

حتما بخوانید :  شرط پایداری صف خرید «غنوش» چیست؟

در حاشیه جلسه مجمع نیز رضا فشارکی؛ مدیر امور مالی و اقتصادی شرکت کالسیمین درخصوص نوسان نرخ روی در LME خاطرنشان کرد: به دلیل وجود تحریم‌ها در سال قبل چندان در قیمت‌ها تغییری ایجاد نکردیم و اگر قیمت‌ها رو به کاهش باشد شمش نمی‌فروشیم. وی از تامین خاک موردنیاز از بیرون از مرزها خبر داد و گفت: با توجه به افت عیار انگوران ناچار از اتخاذ این رویکرد هستیم. وی تاکید کرد: اگر نقدینگی شرکت تامین نشود با نرخ‌های پایین هرگز نخواهیم فروخت. وی یادآور شد: پیش‌بینی می‌کنیم نرخ شمش روی در حدود قیمت‌های ۲۷۵۰ تا ۳۰۰۰ دلار باشد.

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت سیمان شمال در صورت های مالی میان دوره ای ۹ماهه سود هرسهم را ۲۹۲ریال اعلام کرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.