تاریخ: ۱۱:۴۴ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۹

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

ذوب آهن اصفهان در سال ۹۷ درآمد هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی ساخته است که نسبت به سال ۹۶ رشد ۶۱ درصدی داشته و این مقدار از افزایش درآمد به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات می‌باشد. شرکت برای سال مالی ۹۷ برای هر سهم سود ۱۲ تومانی را شناسایی کرده است.

مقدار فروش ذوب بیش از یک میلیون تن کاهش یافت

به گزارش رادیو سهام، تعداد تولید ذوب آهن اصفهان در سال ۹۶، دو میلیون و ۱۸۰ هزار تومان می‌باشد که در سال ۹۷ با رشد پنج هزار تنی به دو میلیون و ۱۸۵ هزار تنی رسیده است. ذوب آهن اصفهان در سال ۹۶ فروش سه میلیون و ۲۸۷ هزار تنی داشته که در سال ۹۷ با کاهش یک میلیون و ۲۹۱ هزار تنی به یک میلیون و ۹۹۵ هزار تن رسیده است. در سال ۹۷ یک میلیون و ۹۳ هزار تن از فروش شرکت در بازار داخل و ۹۰۲ هزار تن از فروش در بازار صادراتی می‌باشد.

نرخ فروش محصولات ذوب افزایش یافت

در سال ۹۷ نرخ فروش محصولات روند صعودی داشته، سه محصول اصلی شرکت تیرآهن، میلگرد، شمش کالایی می‌باشد که نر فروش تیرآهن رشد ۳۹ درصدی، نرخ فروش میلگرد رشد ۳۷ درصد و نرخ فروش شمش کالایی رشد ۴۳ درصدی را رقم زده‌اند.

حتما بخوانید :  بورس تهران در لباس سبز

شناسایی سود 12 تومانی برای هر سهم "ذوب"

درآمد ذوب بالاتر از هفت هزار میلیارد تومان قرار گرفت

مقدار فروش ذوب آهن اصفهان کاهشی بوده اما نرخ فروش محصولات ذوب آهن افزایش داشته که موجب شده است درآمد ذوب آهن اصفهان افزایش داشته باشد. درآمد ذوب آهن اصفهان از چهار هزار و ۴۶۷ میلیارد تومان در سال ۹۶ با رشد ۶۱ درصدی به هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی نیز با رشد ۵۰ درصدی به پنج هزار و ۳۷۱ میلیارد تومان رسید. رشد درآمدهای عملیاتی بالاتر از رشد بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی بوده که در نهایت موجب صعود ۱۰۷ درصدی سود ناخالص ذوب آهن شده است. سود ناخالص ذوب اهن اصفهان از ۸۸۴ میلیارد تومان با رشد ۱۰۷ درصدی به هزار و ۸۲۹ میلیارد تومان رسیده است.

ذوب برای هر سهم سود ۱۲ تومانی شناسایی کرد

سود عملیاتی ذوب با رشد ۱۲۹ درصدی از ۶۳۰ میلیارد تومان به هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان رسیده است. هزینه‌های مالی ذوب با رشد ۲۹ درصدی معادل ۱۶۱ میلیارد تومان و همچنین تبدیل سایر درآمدهای غیر عملیاتی به هزینه‌های عملیاتی موجب شده است سود خالص ذوب از نظر مقداری نسبت به سود عملیاتی کمتر باشد اما نسبت به سال ۹۶ رشد بالاتری را رقم زده است. سود خالص ذوب آهن از ۱۲۰ میلیارد تومان با رشد ۵۲۳ درصدی به ۷۴۹ میلیارد تومان رسیده است. در پی افزایش سود خالص ذوب آهن اصفهان به ازای هر سهم ذوب آهن اصفهان سود خالص ۱۲ تومانی در نظر گرفته است. سود خالص هر سهم ذوب آهن در سال ۹۷ رشد ۲۳۹ درصدی  را تجربه کرده است.

حتما بخوانید :  معامله‌گران در جست‌وجوی اطلاعات و تحلیل

شناسایی سود 12 تومانی برای هر سهم "ذوب"

برآورد فروش دو میلیون و ۵۰۰ هزار تنی در سال ۹۸

ذوب اهن اصفهان برای سال ۹۸ مقدار فروش دو میلیون و ۵۳۷ هزار تنی را در نظر دارد. بنابراین شرکت برای دستیابی به مقدار فروش برآوردی نیاز دارد تا در هر ماه به طور میانگین ۲۰۸ هزار تن فروش داشته باشد. بررسی عملکرد فروردین و اردیبهشت ذوب در سال ۹۸ نشان می‌دهد، ذوب آهن اصفهان در این دو ماه به طور میانگین ۱۸۲ هزار تن فروش داشته که می‌توان گفت مقدار فروش محقق شده، نزدیک به مقدار فروش برآوردی شرکت می‌باشد و با توجه به ادامه روند افزایش نرخ فروش محصولات، می‌توان انتظار داشت شرکت درآمدی بالاتر از درآمد سال ۹۷ را رقم بزند. البته باید در نظر داشت ریسک کسادی اقتصادی به طور گسترده در فضای داخلی حکمفرماست که می‌تواند بر فروش مقداری شرکت اثر منفی اعمال کند اما با توجه به عملکرد فروردین و اردیبهشت ماه، روند آتی شرکت خوش‌بینانه خواهد بود.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: تجربه سال‌های گذشته نشان از این دارد که نرخ بنزین به صورت جدی بازار ارز را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و از این مسیر شاخص بورس را وارد «مسیر صعودی» می‌کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.