تاریخ: ۱۱:۲۶ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۴

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

فولاد خوزستان در خرداد ماه درآمد هزار و ۳۳۶ میلیارد تومانی ساخته است که بالاترین سطح درآمدی ماهانه شرکت نسبت به ماه‌های گذشته می‌باشد که این موضوع به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات رخ داده است.

به گزارش رادیو سهام، فولاد مبارکه خوزستان در خرداد ۹۸ به واسطه تولید و فروش ۳۱۳ هزار و ۴۷۳ تن بلوم و بیلت داخلی و صادراتی، اسلب داخلی و صادراتی مبلغ هزار و ۳۳۶ میلیارد تومان درآمد ساخته است که نسبت به اردیبهشت درآمد شرکت رشد یک میلیارد و ۳۵۶ میلیون رشد داشته است. این موضوع در حالی روی داده است که مقدار فروش شرکت کاهشی بوده، اما نرخ فروش محصولات افزایشی بوده و موجب افزایش درآمد شرکت شده است.

ادامه روند کاهش مقدار فروش فخوز

مقدار تولید میانگین ۹۷ فولاد خوزستان ۸۴۴ هزار و ۷۸۵ تن می‌باشد که در فروردین، اردیبهشت و خرداد ۹۸ تولیدات شرکت زیر ۳۲۵ هزار تن می‌باشد. میانگین مقدار فروش فخوز در سال ۹۷، نزدیک به ۳۵۸ هزار تن می‌باشد.دلیل اصلی این اختلاف میزان تولید، عدم تولید گندله در سه ماهه ۹۸ می‌باشد. گندله به عنوان محصول واسط تولید فولاد می‌باشد بررسی مقدار فروش فخوز طی سه ماهه بهار نشان می‌دهد، مقدار فروش شرکت در اسن سه ماه پایین‌تر از میانگین ۹۷ می‌باشد. ف.لاد خوزستان در فروردین ۹۸، بیش از ۳۳۹ هزار تن محصول به فروش رسانده و این میزان در اردیبهشت ماه با رشد اندک به ۳۴۲ هزار تن رسیده و در خرداد ماه با کاهش ۲۹ هزار تنی به ۳۱۳ هزار تن رسیده است. بنابراین شاهد روند کاهش فروش مقداری فخوز در بهار ۹۸ می‌باشیم که به دلیل صادراتی بودن محصولات شرکت، می‌توان شرایط تحریمی را یکی از دلایل اصلی این موضوع دانست.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه «کرمان»

فخوز به بالاترین سطح درآمدی ماهانه دست یافت

نرخ فروش محصولات فخوز در مدار صعودی

نرخ فروش بلوم و بیلت داخلی از اسفند ۹۷ تا خرداد ۹۸ رشد ۹۰ درصدی داشته و نرخ فروش اسلب داخلی ۱۳۳ درصد، نرخ فروش بلوم و بیلت صادراتی رشد ۱۰ درصدی و اسلب صادراتی رشد ۱۵۰ را رقم زده است. در بهار ۹۸ فولاد خوزستان تولیدی نداشته و در اردیبهشت ماه اسلب صادراتی فروشی نداشته است. اما به طور کلی روند کلی نرخ فروش محصولات برخلاف مقدار فروش شرکت، افزایشی بوده است. نرخ فروش محصولات در بازار داخل براساس نرخ بازار و در بازار صادراتی براساس نرخ جهانی می‌باشد. بنابراین ثبات اقتصادی در بازار جهانی و رفع شرایط تحریمی و رونق اقتصادی در بازار داخلی می‌تواند بر نرخ فروش محصولات اثرگذار باشد.

فخوز به بالاترین سطح درآمدی ماهانه دست یافت

فخوز بالاترین سطح درآمدی چند ماه اخیر را رقم زد

فولاد خوزستان در خرداد ۹۸ مبلغ هزار و ۳۳۶ میلیارد تومان درآمد ساخته که مقایسه درآمد فولاد در خرداد ماه نسبت به ماه‌های قبل از آن و میانگین ۹۷ نشان می‌دهد، درآمد شرکت در این ماه بالاتر از ماه‌های قبل از آن قرار گرفته است. میانگین درآمدی فولاد خوزستان در سال ۹۷ مبلغ ۹۴۳ میلیارد تومان بوده که در فروردین ۹۸ به هزار و ۱۳۵ میلیارد تومان رسیده است و در خرداد ماه به بالاترین سطح درآمدی خود رسیده است و فروش هزار و ۳۳۶ میلیارد تومانی را به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات رقم زده است. بنابراین می‌توان انتظار داشت با توجه به نرخ فروش محصولات، با افزایش مقدار فروش محصولات، مبلغ درآمدی شرکت افزایش یابد.

حتما بخوانید :  رشد ۳۰۸ واحدی شاخص بورس

فخوز به بالاترین سطح درآمدی ماهانه دست یافت

برآورد فروش سه ماهه یک میلیون تنی

فولاد خوزستان برای سال ۹۸ مقدار فروش چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تنی را پیش‌بینی کرده است. که میانگین سه ماهه براوردی شرکت، یکی میلیون تن می‌باشد. بررسی عملکرد سه ماهه بهار فخوز نشان می‌دهد، فخوز ۹۹۵ هزار تن محصول را به فروش رسانده است که از مقدار برآوردی فاصله زیادی نداشته و به نظر می‌رسد با توجه به سطح بالای نرخ فروش به درآمد برآودری ۱۳ هزار میلیارد تومانی خود دست یابد.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: تجربه سال‌های گذشته نشان از این دارد که نرخ بنزین به صورت جدی بازار ارز را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و از این مسیر شاخص بورس را وارد «مسیر صعودی» می‌کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.