تاریخ: ۱۱:۴۰ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۶

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۱۶۹ ریال سود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷ افزایش ۳۶۹ درصدی را نشان می دهد. سود هر سهم "شیران" چشمگیر بود

به گزارش رادیو سهام به نقل از سنا، شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با سرمایه ۴ هزار و ۶۲۸ میلیارد و ۹۸۸ میلیون ریال، صورت های مالی میان دوره ای ۶ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران در دوره یاد شده، مبلغ ۵ هزار و ۴۰۹ میلیارد و ۲۲۳ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ یک هزار و ۱۶۹ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته معادل ۳۶۹ درصد افزایش داشته است .

این شرکت بورسی، افزایش ۱۴۰ درصدی فروش و نیز افزایش ۶۱۵ درصدی سایر درآمدهای عملیاتی را از جمله دلایل عمده افزایش سود هر سهم نسبت به دوره مالی پیشین ذکر کرده است.

با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۹ هزار و ۸۱۹ میلیارد و ۲۱۴ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

شیران” در دوره ۶ ماهه سال مالی منتهی به آذر ۹۷، به صورت حسابرسی شده، مبلغ یک هزار و ۱۵۱ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۲۴۹ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.

بر اساس این گزارش، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران در برآورد خود از تغییرات نرخ فروش محصولات در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸ اعلام کرده است در این دوره نرخ فروش محصولات نسبت به ابتدای سال مالی افزایش بیش از ۷۰ درصدی داشته است و پیش بینی می شود این نرخ با ثبات باشد. همچنین عرضه محصولات از طریق بورس کالا و بر اساس نرخ تعیین شده و مورد توافق با دفتر صنایع پایین دستی صورت می پذیرد.

“شیران” در برآورد خود از تغییرات نرخ خرید مواد اولیه در دوره یاد شده، اعلام کرده است: از ابتدای سال شمسی ۱۳۹۸ نرخ تسعیر خرید خوراک از پالایشگاه اصفهان از نرخ مبادله ای به نرخ سامانه نیما تغییر یافته است؛ همچنین نرخ بنزن نسبت به ابتدای سال مالی جاری با افزایش چشمگیری مواجه شده است.

خبر انتخاب شده برای شما

پتروشیمی نوری چه زمانی بورسی می‌شود؟
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا گفت: صنعت پتروشیمی سهم پررنگی در رونق معاملات بورس کالای ایران دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  اثر مثبت ثبات بازار ارز بر بازار سرمایه