تاریخ: ۹:۳۷ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۹

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت صنعتی بهشهر در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۱۳۹۸، یک هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان درآمد ساخته است که میانگین درآمد ماهانه طی این دوره شش ماهه ۲۰۳ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین درآمد ماهانه شرکت در سال مالی منتهی به آذر ۹۷، علی‌رغم افزایش نرخ فروش روغن نباتی آزاد، کاهش ۲۰ میلیارد تومانی داشته است. درآمد "غبشهر" کاهش یافت

به گزارش رادیو سهام، شرکت صنعتی بهشهر در صنعت مواد غذایی فعالیت دارد. محصول اصلی شرکت روغن نباتی است. شرکت صنعتی بهشهر در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸ مقدار ۱۷۷ هزار تن فروش و هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان درآمد ساخته است.

مقدار فروش غبشهر ۱۱ هزار تن کاهش یافت

میانگین فروش محصولات شرکت در سال مالی منتهی به آذر ۹۷، مقدار ۴۱ هزار تن است که در شروع سال مالی منتهی به آذر ۹۸، مقدار فروش کاهش یافت و میانگین فروش ماهانه غبشهر در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸ به ۳۰ هزار تن رسید. در واقع مقدار فروش شرکت در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸ نسبت به میانگین سال مالی منتهی به آذر ۹۷، بیش از ۱۱ هزار تن کاهش یافت.

با توجه به بررسی گزارشات ماهیانه شرکت در سال مالی منتهی به آذر ۹۷، فروش روغن نباتی صادراتی و محصول نیمه ساخته به صفر رسیده است که این امر موجب شده است فروش مقداری شرکت کاهش یابد.

حتما بخوانید :  اختصاص ۱۵۶۴ ریال سود به ازای هر سهم "دارو"

نرخ فروش روغن نباتی آزاد ۱۵ درصد افزایش یافت

روغن نباتی آزاد محصول اصلی شرکت است که نرخ‌گذاری این محصول توسط سازمان حمایت انجام می‌گیرد. بنابراین تعیین نرخ دستوری روغن نباتی آزاد منجر به کاهش درآمد و کاهش حاشیه سود ناخالص شرکت می‌گردد. اما با این جود نرخ فروش روغن نباتی آزاد غبشهر در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸ رشد کمی داشته است. نرخ فروش روغن نباتی آزاد غبشهر از ۶٫۵۰۸ تومان در هر کیلوگرم در دی ماه ۹۷ با رشد ۱۵ درصدی به ۷٫۴۸۹ تومان در هر کیلوگرم در خرداد ۹۸ رسید. به این ترتیب علی‌رغم تعیین دستوری قیمت فروش روغن نباتی آزاد غبشهر توسط سازمان حمایت نرخ فروش این محصول ۱۵ درصد افزایش یافت.

درآمد ماهانه غبشهر ۱۲ میلیارد تومان افزایش یافت

میانگین درآمد ماهانه غبشهر در سال مالی منتهی به آذر ۹۷، مبلغ ۲۲۳ میلیارد تومان است که درآمد ماهانه شرکت از دی ماه ۹۸ به دلیل کاهش مقدار فروش شروع به کاهش نمود و در دی‌ماه ۹۸ به درآمد ماهانه ۲۱۷ میلیارد تومان رسید اما در ادامه درآمد شرکت به دلیل افزایش نرخ فروش و حفظ ثبات در فروش مقداری در خرداد ماه ۹۸ از میانگین ماهانه شرکت در سال مالی منتهی به آذر ۹۷ فراتر رفت و به ۲۳۵ میلیارد تومان رسید. به این ترتیب درآمد شرکت در خرداد ماه ۱۲ میلیارد تومان نسبت به میانگین ماهانه ۹۷ افزایش یافت.

حتما بخوانید :  افزایش سرمایه بانک دی به کجا رسید؟

اما میانگین درآمد ماهانه شرکت در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸ به ۲۰۳ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به میانگین درآمد ماهانه شرکت در سال مالی منتهی به آذر ۹۷ کاهش ۲۰ میلیارد تومانی داشته است. از این رو انتظار می‌رود درآمد شرکت به واسطه افزایش مقداری فروش، رشد کند.

غبشهر از مقدار فروش برآوردی عقب ماند

شرکت برای سال مالی منتهی به آذر ۹۸ مقدار فروش ۵۲۰ هزار تنی را پیش‌بینی کرده است.انتظار می‌رود با توجه به گذشت شش ماه از دوره یک سالهف سال مالی منتهی به آذر ۹۸، شرکت ۵۰% از مقدار فروش برآوردی را پوشش داده باشد. که بررسی مقدار فروش عملیاتی شرکت طی دوره شش ماهه نشان از آن دارد که غبشهر ۱۷۷هزار و ۳۰۶ تن فروش داشته است. به این ترتیب توانسته ۳۴% از مقدار فروش برآوردی را محقق نماید که فاصله ۱۴ درصدی نسبت به عملکرد ایده‌آل برنامه ریزی شده شرکت وجود دارد.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

پتروشیمی نوری چه زمانی بورسی می‌شود؟
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا گفت: صنعت پتروشیمی سهم پررنگی در رونق معاملات بورس کالای ایران دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.