تاریخ: ۱۰:۱۴ :: ۱۳۹۸/۰۴/۲۳

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

تقی صانعی، مدیرعامل پتروشیمی نوری: سود خالص بدست آمده این شرکت در سال گذشته بیش از دو هزار میلیارد تومان بوده که دو هزار میلیارد تومان آن در روز مجمع به احتمال زیاد بین سهامداران تقسیم خواهد شد.

مدیران شرکت پتروشیمی نوری و هلدینگ خلیج فارس در نشست خبری امروز به بررسی آخرین وضعیت مالی و ارائه توضیحات تکملی درباره اهداف و برنامه‌های آتی شرکت پرداختند.

به گزارش رادیو سهام، امروز همزمان با فرایند سفارش‌گیری عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی نوری، نشست خبری با حضور تقی صانعی، مدیرعامل، جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ و دیگر اعضای کادر اجرایی این شرکت برگزار شد.

تقی صانعی، مدیرعامل پتروشیمی نوری در نشست عرضه‌اولیه این شرکت به بیان مزایای این شرکت پرداخت و عنوان کرد: پتروشیمی نوری سه برنامه پنچ ساله در چشم‌انداز خود دارد که در حال حاضر در حال طی کردن برنامه سوم هستیم. مهم‌ترین چشم انداز برای سال ۱۳۹۸ افزایش تولید با کمترین هدررفت منایع خواهد بود. شرکت پتروشیمی نوری با دسترسی به آب‌های آزاد نقش مهمی در صنعت پتروشیمی منطقه دارد.

وی در ادامه افزود: حدود ۶۰ درصد از تولیدات شرکت صادر و بقیه به بازار داخلی عرضه می‌شود که حدود ۱۵ درصد آن در بورس کالا عرضه می‌شود.

حتما بخوانید :  چرایی رشد هیجانی بورس | ورود پول‌های تازه به بازار سهام

صانعی با اشاره به وضعیت سودآوری شرکت گفت: سود خالص بدست آمده این شرکت در سال گذشته بیش از دو هزار میلیارد تومان بوده که دو هزار میلیارد تومان آن در روز مجمع به احتمال زیاد بین سهامداران تقسیم خواهد شد.

مدیرعامل پتروشیمی نوری در خصوص طرح‌های توسعه‌ای شرکت افزود: شیرین‌سازی گازوئیل، تولید گازوئیل یورو ۵، تولید بنزین، شیرین‌سازی گاز فلز در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: به ازای هر هزار تومان که به نرخ ارز اضافه شود ارزش شرکت ۶۰۰ میلیارد تومان بالا می‌رود.

در جریان این نشست خبری، جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس نیز عنوان کرد:بیش از ۹۰ درصد ارز حاصل از صادارت شرکت نوری به سامانه نیما عرضه شده، در حالی بر اساس مصوب بانک مرکزی شرکت‌های پتروشیمی می‌توانند تا سقف ۳۰ درصد از ارز حاصل از صادرات را صرف هزینه‌های خود کنند.

ربیعی این امید را به سهامداران داد که این شرکت سود خوبی را به سهامداران تزریق می‌کند.

همچنین در حاشیه این نشست نیز، در تالار معاملات بورس تهران لوح پذیرش با حضور اعضای بورس تهران به شرکت پتروشیمی نوری اهدا شد.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

مینا یوسفی کارشناس بازارسرمایه با اعلام دلایل رونق بازار سهام و متغیرهای موثر داخلی و خارجی ، وضعیت چند صنعت بزرگ را بررسی و تحلیلی تکنیکال از شاخص ارائه کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.