2067, 2068, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی مس ایران که طی روز گذشته برگزار شد ۱۵ تومان سود نقدی به ازای هر سهم تقسیم شد. برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "فملی"

به گزارش رادیو سهام، در روز گذشته مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی مس ایران برگزار شد در این مجمع مدیرعامل فملی گفت: ریسک سرمایه گذاری در شرکت های مس نزدیک به صفر است و ارزش سرمایه فملی به بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

اردشیر سعدمحمدی، در مجمع عمومی مالی سالانه منتهی به اسفند ۹۷، افزود: طبق برآوردهای اقتصادی اتحادیه اروپا، مس نخستین عنصر استراتژیک برای سرمایه گذاری های بین المللی است و تولید جهانی تا سال ۲۰۲۳ به ۲۶ میلیون و ۱۱۱ هزار تن خواهد رسید.

به گفته مدیرعامل فملی، تقاضای جهانی برای مس در سال ۲۰۲۳ حدود ۲.۵ میلیون تن افزایش می یابد و ایران باید سهم بهتری از بازارهای جهانی به دست آورد.

سعدمحمدی، اظهار کرد: معدن مس سرچشمه به تنهایی ظرفیت ۲۸۰ هزار تن مس را دارد و باید این قابلیت را ارتقا دهیم. همچنین روند سرمایه گذاری آلیاژی مس نیز باید ارتقا یابد.

مدیرعامل فملی، راندمان سود سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع مس را در سال ۹۷ حدود ۵۳ درصد اعلام و اظهار کرد: با توجه به تحریم ها، روند صادرات در سال ۹۸ نیز افزایشی خواهد بود.

حتما بخوانید :  ثمره مالی و علمی «میدکو» در اقتصاد کشور

مجمع عمومی فملی به درگیری فیزیکی سهامداران حقیقی کشیده شد

در ادامه مجمع عمومی فملی، پس از ارائه گزارش مدیرعامل و حسابرس قانونی شرکت، چند تن از سهامداران در قالب پرسش، انتقادهایی را به هیات مدیره و شخص مدیرعامل وارد کردند که با مخالفت برخی سهامداران دیگر مواجه و به درگیری فیزیکی و نزاع کشیده شد.

اعتراض سهامداران نسبت به نحوه برگزاری و اداره مجمع فملی، مورد پذیرش نماینده سازمان بورس قرار گرفت و وی به سهامداران وعده داد که موضوع را به سازمان گزارش خواهد کرد.

گفتنی است؛ با دخالت نیروهای حراست فملی، سهامداران معترض و منتقد از مجمع اخراج شدند.

۱۵ تومان سود به ازای هر سهم توزیع شد

 به گزارش خبرنگار با اقتصاد، از مبلغ کل سود حاصل شده در سال مالی ۹۷، به ازای هر سهم فملی، ۷۰ تومان سود تخصیص یافت که ۱۵ تومان آن به صورت نقدی به سهامداران پرداخت می شود.

بر اساس رای هیات مدیره و موافقت سهامداران فملی، ۳۵ تومان از مبلغ سود هر سهم برای افزایش سرمایه از محل دارایی ها اختصاص یافت که در مجمع فوق العاده این شرکت تصویب خواهد شد.

همچنین ۲۰ تومان مابقی نیز برای جبران کسری ذخایر شرکت ملی صنایع مس اختصاص خواهد یافت.

گفتنی است؛ هیات مدیره فملی موظف شد در مدت زمان ۲ تا ۳ ماه آینده مجمع فوق العاده را برگزار کند.

حتما بخوانید :  عوامل تداوم روند رو به رشد بازار سهام

شایان ذکر است؛ به دلیل ضیق وقت و به درازا کشیدن مجمع عمومی، انتخاب اعضای هیات مدیره فملی در حاشیه مجمع عمومی و به صورت شفاهی انجام شد.

در این رای گیری شفاهی، اعضای قبلی هیات مدیره در سمت های شان ابقا شدند.

منبع: بااقتصاد

 

خبر انتخاب شده برای شما

مینا یوسفی کارشناس بازارسرمایه با اعلام دلایل رونق بازار سهام و متغیرهای موثر داخلی و خارجی ، وضعیت چند صنعت بزرگ را بررسی و تحلیلی تکنیکال از شاخص ارائه کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.