2067, 2068, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت نفت سپاهان منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۷ روز گذشته برگزار شد. شسپا از محل سود انباشته ۱ میلیادر و ۵۰ میلیون تومانی، به ازای هر سهم ۴۲۰ تومان سود بین سهامداران تقسیم کرد. برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "شسپا"

به گزارش رادیو سهام، عباس بنی‌شریف، مدیرعامل شرکت نفت سپاهان، با اشاره به میزان مطالبات ارزی شسپا از شرکت نفت در پاسخ به سهامداران، گفت: رقم ریالی طلب از شرکت نفت ۱۳۰میلیارد تومان، معادل ۱۲۶میلیون دلار است. در اینخصوص هیچ مدارکی نداشتیم، باتلاش همکاران توانستیم مستندسازی کرده و به اداره دارایی ارائه دهیم.

وی تاکید کرد: این مطالبات برای سالها قبل از ورود شرکت به بورس بوده است.

بنی‌شریف، درخصوص سایر بدهکاران این شرکت با بیان اینکه این گروه از بدهکاران یا هویت مشخصی ندارند یا در خارج از کشور به سر می‌برند، اختار داد: این بدهکاران، اگر نیایند و طلب شرکت را ندهند باید در نهادهای نظارتی پاسخگو باشند و از راه قانون با ایشان برخورد خواهد شد.

وی، با بیان اینکه محصولات را اعتباری فروخته‌ایم اما به دلیل نداشتن تضامین نتوانسته‌ایم طلبمان را دریافت کنیم. خطاب به سهامداران اطمینان داد، پیگیر مطالبات شرکت هستند.

بنی‌شریف، درباره دلایل افزایش سرمایه گفت: دلیل افزایش سرمایه، خرید ۲/۵ درصد ازسهام پالایشگاه نفت اصفهان و تجهیز خط تولید پرکن اتوماتیک است. ۴/۷درصد به ازای هر سهم افزایش سرمایه صورت می‌گیرد. وی افزود:سرمایه شرکت از محل سود انباشته ۱میلیارد و ۵۰میلیون تومان است که از ۱۰۵میلیارد تومان به ۶۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

حتما بخوانید :  پیش بینی سود 255 تومانی برای هر سهم "افق" در دوره 9 ماهه

وی درباره گشایش نماد شسپا، گفت: نماد شسپا از فردای اعلام افزایش سرمایه در کدال، گشایش می‌شود.

در ادامه بهزادی، رئیس مجمع، در پاسخ به یک سهامدار که نسبت به خرید سهام پالایش نفت اصفهان توسط شسپا معترض بود، گفت: خرید این سهام با نیت سودآوری در بلندمدت و با حفظ کرسی هیات مدیره است؛ به همین دلیل هم تاکنون توانسته‌ایم خوراک تهیه کنیم.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

مینا یوسفی کارشناس بازارسرمایه با اعلام دلایل رونق بازار سهام و متغیرهای موثر داخلی و خارجی ، وضعیت چند صنعت بزرگ را بررسی و تحلیلی تکنیکال از شاخص ارائه کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.