2067, 2068, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

عضو هیات مدیره شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا (سهامی عام)، در مجمع عمومی سالانه منتهی به سال مالی ۹۷، امسال را سال خوبی برای شرکت های خودرویی ارزیابی کرد و گفت عقب ماندگی ۹۷ را جبران خواهیم کرد. برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "وساپا"

به گزارش رادیو سهام، علیرضا محمدپور تروان، افزود: تلاش هیات مدیره وساپا بر این است که با استفاده از ظرفیت های بالقوه شرکت در سال ۹۸ ، از سهم بازار بی نصیب نمانیم و عقب ماندگی سال گذشته را جبران کنیم.

وی تصریح کرد: تمامی برنامه های هیات مدیره در راستای متنوع سازی پرتفوی سایپا و بهره برداری از زنجیره تامین در حوزه بازرگانی است تا سایپا را دوباره به عنوان شرکت پیشرو در بازار سرمایه، برگردانند.

 محمدپور، ادامه داد: بر اساس گزارش های مالی منتشر شده در کدال، امسال پیش بینی سود تقسیمی وساپا فراتر از ۳۳ میلیارد تومان است و به ۴۵ تا ۵۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

عضو هیات مدیره وساپا در خصوص فروش املاک این شرکت برای افزایش سرمایه در سال ۹۸ نیز توضیح داد و گفت: استراتژی شرکت مبتنی بر کسب درآمد حاصل از فروش املاک است و اگر محقق نشود برنامه دیگری را اجرا خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: اگر املاک ما به فروش نرسد، به یکی از شرکت های زیرمجموعه وساپا که قابلیت حضور در بورس را دارد، انتقال می دهیم.

حتما بخوانید :  دلایل رشد و توسعه بازار سرمایه

محمدپور، گفت: در این صورت وساپا در سال ۹۸ برای ورود شرکت جدیدش در بورس، عرضه اولیه خواهد داشت.

به گفته عضو هیات مدیره وساپا، ۴۴ درصد پرتفوی شرکت و ۵۶ درصد پرتفوی ۳ شرکت بورسی زیرمجموعه وساپا در سه ماهه ۹۸ محقق شد که از این محل، ۲۰۰ میلیارد تومان سود پرتفوی شرکت را مثبت کرده است.

مجمع عمومی وساپا بدون تقسیم سود بسته شد

مجمع عمومی عادی سالانه منتهی به اسفند ۹۷ وساپا به پیشنهاد هیات مدیره و با موافقت سهامداران حقیقی و حقوقی بدون تقسیم سود، بسته شد.

به گزارش خبرنگار با اقتصاد، علیرضا بادکوبه، رئیس هیات مدیره به عنوان رئیس مجمع وساپا، به هیات مدیره تکلیف کرد که با کسب اجازه از سازمان بورس برای تقسیم ۱۰ درصد از سود انباشته اصلی، یک جلسه عمومی عادی به طور فوق العاده برگزار کند.

زمان و مکان برگزاری این مجمع، در سامانه کدال طی روزهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین در حاشیه مجمع عمومی سالانه وساپا با رای گیری شفاهی از سهامداران، اعضای هیات مدیره در سمت های شان ابقا شدند.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

مینا یوسفی کارشناس بازارسرمایه با اعلام دلایل رونق بازار سهام و متغیرهای موثر داخلی و خارجی ، وضعیت چند صنعت بزرگ را بررسی و تحلیلی تکنیکال از شاخص ارائه کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.