تاریخ: 15:26 :: 2019/07/17

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

افت شاخص و صف فروش‌هایی که در بازار به وجود آمده و حتی عرضه‌های اولیه‌ بازار را نیز تحت تاثیر قرار داده، ناشی از رفتار هیجانی سهامداران بوده که به احتمال زیاد به زودی از بین می‌رود. بازار سهام نباید نگران کاهش قیمت دلار در بازار آزاد باشد.

به گزارش رادیو سهام، قیمت دلار از پارامترهای مهم اقتصادی بوده که همیشه موتور محرک بازار سرمایه بوده است.

طی چند ماه اخیر قیمت دلار در بازار آزاد بیش از همیشه به نرخ نیما نزدیک شده و فعالان بازار با ترس از این موضوع که مبادا نرخ دلار نیمایی به سطحی پایین‌تر از نرخ دلار در بازار آزاد برسد دست به فروش‌های سهمگین زده و بازار سهام را با افت شاخص مواجه کرده‌اند.

همزمان با افت قیمت دلار و قرار گرفتن در کانال ۱۱ هزار تومانی، بازار سهام با ریزش شدید شاخص همراه شد.

محمدباقر خادمی، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه، در خصوص تاثیر افت قیمت دلار در بازار آزاد بر بورس می‌گوید: دلار موثر در بازار سهام ، دلار نیمایی بوده که طی یک ماه اخیر دلار در بازار آزاد از ۱۵ هزار تومان به حدود ۱۱۳۰۰ و ۱۱۴۰۰ رسیده، اما همزمان دلار نیمایی از ۱۱ هزار تومان به حدود ۱۱۲۰۰ و ۱۱۳۰۰ تومان افزایش یافته است.

حتما بخوانید :  "سیتا" سود هر سهم خود را ۱۲ درصد افزایش داد

وی ادامه می‌دهد: افت شاخص در روز گذشته که در بازار مشاهده کردیم صرفا ناشی از هیجان سهامداران بوده، به این دلیل که دلار نیمایی که پایه معاملات شرکت‌های بورسی ما بوده نه نتها کاهش نداشته بلکه افزایش نیز داشته است.

خادمی تاکید می‌کند: افت شاخص و صف فروش‌هایی که در بازار به وجود آمده و حتی عرضه‌های اولیه‌ بازار را نیز تحت تاثیر قرار داده، ناشی از رفتار هیجانی سهامداران بوده که به احتمال زیاد به زودی از بین می‌رود. بازار سهام نباید نگران کاهش قیمت دلار در بازار آزاد باشد.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

سود سال‌های آینده بورس پیش‌خور شد؟
شاخص کل در بازار بورس امروز (‌سه‌شنبه) ۱۳ هزار و ۹۶۵ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۵۸۱ هزار واحد رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.