2681, 2224, 
[ratings]

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: چنانچه روال هفته اخیر در بازار ارز و سکه ادامه‌دار باشد، میزان داد و ستد احتمالا رشد خواهد کرد. در این بازه زمانی قیمت واقعی دلار نیز بین 10 تا 11 هزار تومان است.

آینده قیمت طلا چه خواهد شد؟

به گزارش راديوسهام، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این پرسش که آینده قیمت طلا را چطور ارزیابی می‌کنید؟ گفت: این روزها با کاهش قیمت دلار و رسیدن آن به کانال ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت طلای ۱۸ عیار به ۳۸۰ هزار تومان رسید. همچنین حباب تمام سکه هم صفر شد.

آیت محمد ولی درباره وضعیت قیمت سکه افزود: دیروز قیمت سکه به پایین‌ترین حد خود یعنی سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. این تخلیه حباب سکه نشان می‌دهد چنانچه روند کاهشی بازار ارز ادامه‌دار باشد قیمت طلا نیز روند کاهشی خواهد داشت.

او اظهار کرد: البته ما انتظار داریم که قیمت طلا و ارز روند باثباتی داشته باشد؛ چرا که در این شرایط میزان داد و ستد نیز در بازار طلا کمتر می‌شود. یعنی چنانچه قیمت طلا نوسان قیمت افزایشی یا کاهشی داشته باشد میزان متقاضیان در بازار ارز و طلا کمتر خواهد شد؛ چرا که نوسان قیمت‌ها اجازه خرید را از مردم سلب می‌کند و در شرایط فعلی مردم را نسبت به خرید و فروش طلا و ارز سردرگم کرده است.

حتما بخوانید :  دلار باز هم سقوط می کند؟

محمد ولی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا قیمت طلا در بازار داخل با روند بازار جهانی هم‌خوانی دارد یا خیر؟ گفت: طی چند روز گذشته قیمت انس جهانی طلا هم کاهش یافت. با برآوردهای انجام شده قیمت واقعی طلای ۱۸ عیار بین ۳۸۰ تا ۳۹۰ هزار تومان است. در حقیقت قیمت طلا در بازار داخل نسبت به انس جهانی طلا همخوانی دارد.

او همچنین درباره قیمت واقعی دلار هم افزود: با برنامه‌ریزی‌های دولت و بانک مرکزی به نظر می‌رسد که قیمت واقعی دلار بین ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان ثابت باقی بماند اما باید دید که این مدیریت و برنامه‌ریزی‌ها ادامه‌دار است یا خیر.

منبع: تجارت نيوز

خبر انتخاب شده برای شما

پیش‌بینی قیمت طلا در روز‌های پیش رو
رئیس اتحادیه طلافروشان اهواز گفت: بسیاری از طلافروشان هر چهار یا پنج روز یک بار نیز طلا فاکتور نمی‌کنند و نمی‌فروشند زیرا خرید طلا از توان مردم خارج است و کالا و مایحتاج اساسی زندگی مردم نیز نیست.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.