2067, 2068, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه دی (سهامی عام) با حضور ٨۴/ ٩٩ درصد از سهامداران، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سندیکای بیمه‌گران ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار روز پنج‌شنبه بیست و هفتم تیرماه ١٣٩٨ برگزار و صورت‌های مالی منتهی به ۲۹/ ۱۲/ ۱۳۹۷ شرکت تصویب شد. برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه دی

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی شرکت بیمه دی در این جلسه، پس از استقرار هیات رئیسه و بعد از توضیحات مستدل به بندهای گزارش حسابرسی، صورت‌های مالی سال ١٣٩٧ بیمه دی با اکثریت آرای حاضران مجمع عمومی عادی سالانه بیمه دی مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش رادیو سهام، شرکت بیمه دی در سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه سال ١٣٩٧ با رشد سودآوری همراه بوده و عملکرد مالی این شرکت در سال گذشته منجر به تحقق سود خالص ۰۲۸/ ۱ میلیارد ریالی (معادل ۴١١ ریال به ازای هر سهم) شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴١ درصدی را نشان می‌دهد و در نهایت با تصویب مجمع به ازای هر سهم ۵٠ ریال سود تقسیمی به سهامداران تعلق گرفت.

سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای شرکت (بدون احتساب درآمد سرمایه‌گذاری‌ها) با افزایش ٨ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۰۳۸/ ۱میلیارد ریال رسیده است که این موضوع به اذعان نماینده بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با توجه به شرایط اقتصادی کشور، قابل تقدیر و توجه است و از این لحاظ می‌توان شرکت بیمه دی را جزو موفق‌ترین شرکت‌های حاضر در صنعت بیمه به شمار آورد. همچنین از عوامل مهم رشد سودآوری شرکت در سال گذشته می‌توان به افزایش سود سرمایه‌گذاری‌های شرکت اشاره کرد. به‌طوری که سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها از محل ذخایر فنی و سایر منابع شرکت از رقم ٢٧٠ میلیارد ریال در سال ١٣٩۶ به رقم ۶٠٨ میلیارد ریال در سال ١٣٩٧ رسیده است که این موضوع بیانگر رشد ١٢۵ درصدی سود سرمایه‌گذاری‌‌ها است. بخش مهمی از درآمد سرمایه‌‌گذاری‌‌های شرکت از محل سود ناشی از فروش سهام شرکت‌های سرمایه‌ پذیر صورت گرفته است و رشد محسوس آن به دلیل بهره‌گیری مناسب از منابع قابل سرمایه‌گذاری و افزایش قابل توجه قیمت‌ها در بازار سرمایه در سال گذشته بوده است.

حتما بخوانید :  پیش بینی 96 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده وضعیت قیمت مسکن

گفتنی است شرکت بیمه دی موفق شده است علاوه بر پوشش زیان انباشته سال‌های قبل، سود انباشته ١۵٢ میلیارد ریالی نیز ایجاد کند. در این جلسه همچنین روزنامه کثیرالانتشار «دنیای‌اقتصاد» برای درج آگهی‌های بیمه دی و موسسه حسابرسی فاطر به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی بهمند به‌عنوان حسابرس علی‌البدل تعیین شدند.

منبع: دنیای اقتصاد

 

خبر انتخاب شده برای شما

۵ عاملی که احتمالا بورس را متاثر کنند
شاخص کل بورس اوراق بهادار علی رغم آنکه در ساعات ابتدایی شروع معاملات پر قدرت ظاهر شد با افزایش عرضه‌ها در ادامه، به رشد ۸۴۶ واحدی بسنده کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.