2067, 2068, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

روز شنبه مجمع عمومی عادی سالانه و فوق‌العاده منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۷ پتروشیمی خارک برگزار شد. این شرکت به ازای هر سهم، ۱۰۰۰ تومان سود نقدی تقسیم کرد.

به گزارش رادیو سهام، سود خالص منتهی به پایان سال ۹۷، ۲۵ میلیون و ۴۴۸ ریال و فروش  سال گذشته پتروشیمی خارک، بیش از ۲۹ میلیون ریال به ثبت رسیده است.

در این مجمع، افزایش سرمایه ۴۰۰ میلیارد تومانی به تصویب رسید و سرمایه فعلی ۲۰۰ میلیارد تومانی به ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. ۵ میلیارد تومان از این افزایش سرمایه، برای انجام طرح توسعه متانول ۲، درنظر گرفته شده است.

به گفته، غلامرضا امیرشقاقی، مدیرعامل پتروشیمی خارک، طرح متانول ۲ به تازگی مجوز دوباره شروع به فعالیت را گرفته است.

وی افزود: احداث و انشعاب خط لوله ۴۳ کیلومتری از بندر گناوه به خارک به منظور تامین خوراک واحد متانول ۲ و تامین گاز این پروژه از جمله مزایای این خط لوله است.

امیرشقاقی، درخصوص مطالبات پتروشیمی خارک، تصریح کرد: بخشی از این مطالبات، مربوط به شرکت هندی هیزل است که وصول آن در حال پیگیری است. از ۳هزارو۱۵۰میلیارد ریال مطالبات شرکت، ۱هزار و ۷۶۸ میلیارد ریال به‌عنوان ذخیره مطالبات مشکوک الوصول در حساب‎ها درنظر گرفته شده است.

حتما بخوانید :  افت 11 درصدی صادرات محصولات زنجیره سیمان در 7 ماهه نخست سال

 وی در پاسخ به یک سهامدار درباره وضعیت رسیدگی به وصول مطالبات ۱۲۰۰میلیارد تومانی شرکت، گفت: برای فروش های امروز، هیچ نوع مطالبات مشکوک الوصول نداریم و این مطالبات مربوط به اواخر روزهای رفع تحریم بوده است. در رابطه با فروش‌های انجام شده که باید از طریق سیستم‌های رسمی اقدام کرد،  تا کنون ۶۸۹ میلیارد تومان وصول شده است.

امیرشقاقی، هزینه مربوط به حمل و نقل سال ۹۸ پتروشیمی خارک را ۳۱دلار اعلام کرد.

وی درباره سایر طرح‎های توسعه‎ پتروشیمی خارک افزود: واحد LPG با هدف بازیافت گازهای فلر با سرمایه ۹۰۰میلیون ریالی به واحدهای این مجتمع اضافه شده است.  واحد استحصال گازهای فلر سرچاهی از دو مجتمع واحد گازی LPG و متانول تشکیل شده است.

امیرشقاقی، درباره اقدامات این شرکت در خصوص کاهش آلایندگی و برگشت بخارات به سیستم، گفت: تعمیرات اساسی واحد جذب گاز، ظرف ۱۷روز انجام شد، براین اساس ۲۴میلیون متر مکعب در روز، تولید گازهای فلر کاهش خواهد داشت تا ۲ماه دیگر پتروشیمی خارک بدون فلر خواهد بود.

وی درباره نحوه تامین خوراک این مجتمع گفت: خوراک پتروشبمی خارک، روزانه ۴میلیون متر مکعب گاز استحصال شده از نفت منطقه است.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

محصولات شیمیایی و پلیمیری با 40 درصد رشد مواجه خواهند شد
عضو هیات‌مدیره کارگزاری بانک مسکن معتقد است اقتصادی جهانی در حال احیای مجدد است و به واسطه این امر قیمت های جهانی دوباره روند صعودی به خود می گیرند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.