تاریخ: ۱۱:۲۲ :: ۱۳۹۸/۰۵/۱۷

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

علی تیموری شندی با اظهار این مطلب که در سال‌های اخیر توجه به حوزه تامین مالی از طریق بازار سرمایه افزایش یافته گفت: بازارهای مالی در چند سال اخیر در حال بزرگ شدن هستند.

ورود «لوتوس» به حوزه‌های جدید

لوتوس

به گزارش رادیوسهام، مدیرعامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان در نشست خبری روز گذشته به تشریح عملکرد این نهاد مالی پرداخت و با اشاره به اینکه روند تامین مالی از طریق بازار سرمایه نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته، به مقرراتی اشاره کرد که مانع از توسعه صندوق‌های سرمایه‌گذاری و در نهایت ابزارهای مالی بازار سرمایه خواهد شد. علی تیموری شندی با اظهار این مطلب که در سال‌های اخیر توجه به حوزه تامین مالی از طریق بازار سرمایه افزایش یافته گفت: بازارهای مالی در چند سال اخیر در حال بزرگ شدن هستند.

حجم کارهای تامین سرمایه‌ها نیز به عنوان یکی از نهادهای اصلی بازار سرمایه افزایش یافته است. به‌طوری‌که حجم تعهدات بازارگردانی اوراق بدهی، حجم تعهدات بازارگردانی سهام و همچنین تعهدات بازارگردانی انواع نهادهای مالی توسط شرکت با رشد قابل‌توجهی روبه‌رو شده است.

وی در ادامه توسعه زیرساخت‌ها را یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر شتاب صورت گرفته عنوان کرد و گفت: در کنار موارد عنوان شده توانستیم در زمینه بازارگردانی انواع صندوق‌ها نیز فعالیت کنیم که موفق شدیم حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از کل ETFهای موجود در بازار سرمایه را بازارگردانی کنیم. به این ترتیب کل تعهدات بازارگردانی تامین سرمایهلوتوس پارسیان به ۲۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است. این موضوع بیانگر روند رو به رشد تامین سرمایه‌ها در بازار است.

حتما بخوانید :  "پاکشو" برای هر سهم سود 85 تومانی شناسایی کرد

وی در ادامه با اشاره به اینکه کل دارایی تحت مدیریت تامین سرمایه بالغ بر ١۴ هزار میلیارد تومان است، گفت: این رقم در قالب ۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری قرار دارد. از سوی دیگر زمانی فکر می‌کردند که تامین سرمایه‌ها بدون منابع بانکی نمی‌توانند ادامه مسیر دهند؛ اما دارایی‌های این بخش به شبکه بانکی وابستگی ندارد. تیموری شندی با اشاره به برنامه ششم توسعه اظهار کرد: قوانینی وجود دارد که اجازه نمی‌دهد صندوق‌های جدید در بازار سرمایه تاسیس شود و به‌خاطر این محدودیت ابزارهای جدیدی که قابل‌ارائه بودند دیگر قابل‌استفاده نیستند.

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه، آخرین وضعیت بازار را منوط به نگرانی‌ها از جنگ تجاری میان آمریکا و چین و احتمال ایجاد رکود در بازارهای جهانی دانست.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.