تاریخ: ۱۵:۱۷ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۰

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

تراز درآمدی بانک پارسیان از منفی ۲۴۱ میلیارد تومان در فروردین ماه به منفی ۲۰۶ میلیارد تومان در تیر ماه رسیده است. تراز درآمدی بانک پارسیان کمی بهبود یافت

به گزارش رادیو سهام، بانک پارسیان در تیر ماه ۸۱۶ میلیارد تومان از محل اعطای تسهیلات درآمد کسب نموده است و یک هزار و ۲۲ میلیارد تومان سود به سپرده‌های سرمایه‌گذاری اعطا نموده است. همچنین بانک پارسیان در این ماه ۸۵ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کرده و مبلغ چهار هزار و ۵۴۲ میلیارد تومان تسهیلات اعطا کرده است.

همچنین سپرده‌های تجمیعی بانک پارسیان در چهار ماه اول سال ۹۸، مبلغ ۲۸۲ هزار و ۶۳۶ میلیارد تومان و تسهیلات اعطایی تجمیعی بانک مبلغ ۳۱ هزار و ۱۱۷ میلیارد تومان است. درآمد تجمیعی بانک پارسیان در چهار ماه اول سال ۹۸ مبلغ ۳ هزار و ۵۱۱ میلیارد تومان و سود سپرده‌های پرداختی وپارس در این دوره چهار هزار و ۳۴۱ میلیارد تومان است.

کاهش تسهیلات اعطایی بانک پارسیان

سپرده‌های جذب شده به عنوان منابع درآمدی بانک بوده که از فروردین ماه تا تیر ماه روند صعودی را طی کرده و از ۴۴ هزار و ۶۴۲ میلیارد تومان در فروردین ماه به ۸۵ هزار و ۲۸ میلیارد تومان در تیر ماه رسیده است. اما تسهیلات اعطایی که تخصیص منابع درآمدی به شمار می‌رود، در فروردین ماه ۸ هزار و ۶۸۲ میلیارد تومان بوده و در تیر ماه به ۴ هزار و ۵۴۲ میلیارد تومان رسیده است. درواقع نسبت تسهیلات به سپرده کاهش چشمگیری داشته است.

حتما بخوانید :  پيش بيني سمت و سوي حركت شاخص بازار سهام

نسبت تسهیلات به سپرده در بانک پارسیان از ۱۹% به ۱۱% رسیده است. کاهش تهسیلات اعطایی منجر به کاهش درآمدهای مشاع بانک خواهد شد. این درحالی است که بخش زیادی از سپرده‌های جذب شده برای بانک هزینه‌بر بوده و موجب می‌شود هزینه سپرده‌های جذب شده بانک نسبت به درآمدهای منابع کاهش یابد و بانک را با کاهش در سود ناخالص و یا زیان‌ده شدن نزدیک کند.

تراز درآمدی بانک پارسیان کمی بهبود یافت

تراز درآمدی منفی وپارس

درآمد پارسیان از محل تسهیلات اعطا شده از فروردین ماه تا تیر ماه ۹۸ روند کاهشی داشته به طوری که از ۹۱۶ میلیارد تومان در فروردین ماه به ۸۱۶ میلیارد تومان در تیر ماه رسیده است. درواقع کاهش ۱۰۰ میلیارد تومانی داشته است. سود اعطا شده به سپرده‌ها نیز از فروردین ماه تا تیر ماه روند نزولی داشته و بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته است. بنابراین تراز درآمدی بانک پارسیان از منفی ۲۴۱ میلیارد تومان به منفی ۲۰۶ میلیارد تومان رسیده است. بنابراین تراز درآمدی بانک بهبود یافته است.

تراز درآمدی بانک پارسیان کمی بهبود یافت

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه، آخرین وضعیت بازار را منوط به نگرانی‌ها از جنگ تجاری میان آمریکا و چین و احتمال ایجاد رکود در بازارهای جهانی دانست.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.