تاریخ: ۹:۴۹ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۲

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

درآمد تیر ماه فسرب به دلیل کاهش مقدار فروش و کاهش نرخ فروش فسرب کاهش یافت و به پنج میلیارد و ۸۷۴ میلیون تومان رسید.

به گزارش رادیو سهام، شرکت ملی سرب و روی در تیر ماه ۸۶۶ تن محصول تولید کرده است که ۱۴۳ تن شمش سرب فروش داشته که از این مقدار فروش، درآمد ۵ میلیارد و ۸۷۴ میلیون تومان درآمد ساخته است.

مقدار تولید تجمیعی فسرب در چهار ماه اول سال ۹۸، سه هزار و ۹۰۰ تن است، همچنین مقدار فروش تجمیعی فسرب در این دوره دو هزار و ۱۷۱ تن است. بنابراین فسرب در چهار ماه اول سال ۶۳ میلیارد و ۳۷۱ میلیون تومان درآمد ساخته است.

مقدار فروش فسرب کاهش یافت

مقدار تولید فسرب از ابتدای سال نوسانی نداشته است و همواره در محور هزار تن قرار داشته است اما مقدار فروش نوسانات زیادی داشته است. به طوری که در فروردین ماه ۷۵۰ تن فروش داشته و در تیر ماه فروش شرکت به ۳۲۳ تن رسیده است.

درآمد "فسرب" کاهش یافت

نرخ فروش شمش سرب ۵ درصد کاهش یافت

مهم‌ترین محصول فسرب شمش سرب است به طوری که در چهار ماه اول سال ۹۸، نزدیک به ۸۴% از درآمد فسرب مربوط به فروش شمش سرب است. علاوه بر کاهش مقداری فروش شرکت، نرخ فروش شمش سرب نیز روند کاهشی داشته است. هر تن شمش سرب در فروردین ماه ۲۷ میلیون و ۹۳۱ هزار تومان بوده که این مبلغ در تیر ماه به ۲۶میلیون و ۴۶۵ هزار تومان رسیده است.  بنابراین نرخ فروش شمش سرب در این بازه زمانی ۵% کاهش قیمت داشته است.

حتما بخوانید :  دو زیرمجموعه "تاصیکو" در راه بازار سرمایه

درآمد "فسرب" کاهش یافت

درآمد فسرب به سطح شش میلیارد تومان کاهش یافت

با توجه به کاهش مقداری فروش و کاهش نرخ فروش شمش سرب در تیر ماه نسبت به ماه‌های گذشته انتظار می‌رود درآمد شرکت در تیرماه کاهش یابد. فسرب در فروردین ماه ۲۱ میلیارد و ۶۰۹ تومان درآمد داشته که در اردیبهشت ماه کاهش قابل توجه داشته و به ۱۲ میلیارد و ۶۵۶ میلیون تومان رسیده و سپس در خرداد ماه افزایش یافت و به ۲۳ میلیارد و ۲۳۲ میلیون تومان رسیده است اما در تیر ماه به دلیل کاهش مقدار فروش و کاهش نرخ فروش شمش سرب درآمد شرکت کاهش قابل توجه داشته است. درآمد فسرب در تیر ماه به ۵ میلیارد و ۸۷۴ میلیون رسیده است.

درآمد "فسرب" کاهش یافت

فاصله فسرب از براوردهای ۹۸

فسرب برای سال مالی ۹۸ مقدار فروش ۲۰ هزار و ۵۰۰ تنی را براورد که در چهار ماه اول سال تنها ۱۰% از مقدار فروش برآوردی را محقق ساخته است. همچنین فسرب برای سال مالی ۹۸ درآمد ۳۴۴ میلیارد تومانی را برآورد کرده است که تنها ۱۸% از درآمد برآوردی را محقق کرده است. بنابراین فسرب از لحاظ مقداری و ریالی از براوردها عقب است.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه، آخرین وضعیت بازار را منوط به نگرانی‌ها از جنگ تجاری میان آمریکا و چین و احتمال ایجاد رکود در بازارهای جهانی دانست.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.