تاریخ: ۹:۴۹ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۲

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

درآمد تیر ماه فسرب به دلیل کاهش مقدار فروش و کاهش نرخ فروش فسرب کاهش یافت و به پنج میلیارد و ۸۷۴ میلیون تومان رسید.

به گزارش رادیو سهام، شرکت ملی سرب و روی در تیر ماه ۸۶۶ تن محصول تولید کرده است که ۱۴۳ تن شمش سرب فروش داشته که از این مقدار فروش، درآمد ۵ میلیارد و ۸۷۴ میلیون تومان درآمد ساخته است.

مقدار تولید تجمیعی فسرب در چهار ماه اول سال ۹۸، سه هزار و ۹۰۰ تن است، همچنین مقدار فروش تجمیعی فسرب در این دوره دو هزار و ۱۷۱ تن است. بنابراین فسرب در چهار ماه اول سال ۶۳ میلیارد و ۳۷۱ میلیون تومان درآمد ساخته است.

مقدار فروش فسرب کاهش یافت

مقدار تولید فسرب از ابتدای سال نوسانی نداشته است و همواره در محور هزار تن قرار داشته است اما مقدار فروش نوسانات زیادی داشته است. به طوری که در فروردین ماه ۷۵۰ تن فروش داشته و در تیر ماه فروش شرکت به ۳۲۳ تن رسیده است.

درآمد "فسرب" کاهش یافت

نرخ فروش شمش سرب ۵ درصد کاهش یافت

مهم‌ترین محصول فسرب شمش سرب است به طوری که در چهار ماه اول سال ۹۸، نزدیک به ۸۴% از درآمد فسرب مربوط به فروش شمش سرب است. علاوه بر کاهش مقداری فروش شرکت، نرخ فروش شمش سرب نیز روند کاهشی داشته است. هر تن شمش سرب در فروردین ماه ۲۷ میلیون و ۹۳۱ هزار تومان بوده که این مبلغ در تیر ماه به ۲۶میلیون و ۴۶۵ هزار تومان رسیده است.  بنابراین نرخ فروش شمش سرب در این بازه زمانی ۵% کاهش قیمت داشته است.

حتما بخوانید :  فروشِ از دم قسطِ اموال مازاد بانک‌ها در بورس طی ۱ ماه آینده

درآمد "فسرب" کاهش یافت

درآمد فسرب به سطح شش میلیارد تومان کاهش یافت

با توجه به کاهش مقداری فروش و کاهش نرخ فروش شمش سرب در تیر ماه نسبت به ماه‌های گذشته انتظار می‌رود درآمد شرکت در تیرماه کاهش یابد. فسرب در فروردین ماه ۲۱ میلیارد و ۶۰۹ تومان درآمد داشته که در اردیبهشت ماه کاهش قابل توجه داشته و به ۱۲ میلیارد و ۶۵۶ میلیون تومان رسیده و سپس در خرداد ماه افزایش یافت و به ۲۳ میلیارد و ۲۳۲ میلیون تومان رسیده است اما در تیر ماه به دلیل کاهش مقدار فروش و کاهش نرخ فروش شمش سرب درآمد شرکت کاهش قابل توجه داشته است. درآمد فسرب در تیر ماه به ۵ میلیارد و ۸۷۴ میلیون رسیده است.

درآمد "فسرب" کاهش یافت

فاصله فسرب از براوردهای ۹۸

فسرب برای سال مالی ۹۸ مقدار فروش ۲۰ هزار و ۵۰۰ تنی را براورد که در چهار ماه اول سال تنها ۱۰% از مقدار فروش برآوردی را محقق ساخته است. همچنین فسرب برای سال مالی ۹۸ درآمد ۳۴۴ میلیارد تومانی را برآورد کرده است که تنها ۱۸% از درآمد برآوردی را محقق کرده است. بنابراین فسرب از لحاظ مقداری و ریالی از براوردها عقب است.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

به صورت خلاصه می‌توان گفت هر سهمی که در آن اثری از خریدهای گروهی دیده می‌شود را باید از لیست خرید حذف کرد. دلالی خریدهای گروهی برای راس‌های هرم (هسته‌های مرکزی) بسیار پرسود شده است و در عین حال می‌تواند زیان سنگین را برای معامله‌گران به دنبال داشته باشد. می‌توان به وضوح گفت از هر نمادی که یک هسته مرکزی از آن حمایت می‌کند و مهم‌تر از آن نام و نشان این هسته مرکزی مشخص نیست باید دوری شود. مشابه این موضوع در هفته‌های اخیر بیشتر مشاهده شده است و با شفاف‌سازی‌های اخیر فرابورس در خصوص عملکرد برخی از کانال‌های تلگرامی بی‌نام و نشان که به سفته‌بازی در سهام مشغول بوده‌اند باید هشدار بیشتری نسبت به این موضوع داد. دامی که با عنوان خریدهای گروهی پهن شده است در ظاهر قول و قراری است برای این‌که با هم سهم می‌خریم و با هم سهم می‌فروشیم ولی در واقع زیان سنگین برخی از افراد و سودهای کلان و ورای تصورات معامله‌گران تازه‌وارد را برای رئوس هرم به دنبال دارد. در گزارش با عنوان «مدل شرکت‌های هرمی در بورس تهران» به زیان افراد به دنبال خرید چشم‌بسته و تنها به واسطه سیگنال‌دهی بازار اشاره شده بود. زمانی‌که یک راس برای نوسان یک سهم پیدا شود گرچه احتمال صعود آن بالا است در عین حال ریسک زیان سنگین نیز در این نمادها بالا است و هر چه میزان رشد بیشتر می‌شود می‌تواند نگرانی بیشتری را برای خریداران سهم به دنبال داشته باشد. بر این اساس تاکید می‌شود که از خرید گروهی با یک هسته متمرکز خودداری کنید زیرا در نهایت می‌تواند به زیان سنگین شما ختم شود. در مطالب پیشین اشاره شد که معامله‌گران از خرید سهام غیربنیادی نیز منع نمی‌شوند و با شناخت زمین بازی می‌توانند در این بخش معامله کنند و برآوردی از میزان سود و زیان خود داشته باشند اما این در شرایطی است که یک هسته مرکزی برای خرید سهام وجود نداشته باشد. زمانی‌که تعداد هسته‌های خرید افزایش می‌یابد می‌توان امیدوار بود که حتی با سیگنال منفی احتمال خروج از سهم وجود دارد اما در سهام با یک راس و خریدهای هرمی میزان زیان می‌تواند به شدت افزایش یابد. بر این اساس هرچه خریداران یک سهم متمرکزتر باشند باید هراس بیشتری نسبت به آینده قیمتی داشت. گرچه در ظاهر این خریدها می‌تواند صعود قابل توجه قیمت را به دنبال داشته باشد اما چون زمان خروج برای خریدار کاملا نامعلوم است و به عروسکی در دست راس اصلی هرم (هسته مرکزی خرید گروهی) تبدیل شده است احتمال زیان سنگین همیشه برای وی وجود دارد. این مدل خریدها همان خریدهای گروهی است که می‌تواند دامی گسترده به خصوص برای معامله‌گران تازه‌وارد به سهام باشد. بر این اساس تاکید می‌شود که از هر گونه خرید گروهی و پیوستن به آن شدیدا خودداری شود. قیمت برخی از نمادهای به جایی رسیده است که می‌تواند با پا پس کشیدن هسته مرکزی ریزش محسوسی را تجربه کند. علاوه بر این باید امیدوار بود که ناظر فرابورس در ادامه حرکت اخیر خود افشاگری بیشتری را از فساد در معاملات سهام و سو استفاده عده‌ای از ناآگاهی سایر معامله‌گران انجام دهد.
سوالات زیادی در خصوص این‌که چه سهمی بخریم پرسیده می‌شود که بعضا با اکراه باید به آن‌ها پاسخ داد. زیرا هر سهم ریسک و فرصت‌های خاص خود را دارد و هم‌زمان باید به هر دو آن‌ها توجه داشت.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.