تاریخ: ۱۲:۲۰ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۲

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

در میان چهار شرکت‌های غذایی فعال در گروه انواع خوراکی، صنعتی مینو کمترین سود را برای هر سهم و بیسکویت گرجی بیشترین سود را در سه ماهه اول ۹۸، برای هر سهم شناسایی کرده است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت‌های غذایی در اواخر سال ۹۷ و در سال ۹۸ به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات با رشد درآمد همراه بوده‌اند. بررسی درآمد شرکت‌های غذایی حاکی از ان است که شرکت صنعتی پارس مینو با درآمد ۹۴ میلیارد و ۲۷۱ میلیون تومانی در سه ماهه اول ۹۸ بالاترین میزان درآمد را ساخته است و شرکت صنایع غذایی مینو شرق با ساخت درآمد ۲۴ میلیارد و ۸۴۸ میلیون تومانی کمترین میزان درآمد را ساخته است.

مقایسه درآمد شرکت‌های غذایی در سه ماهه اول ۹۸ نسبت به سه ماهه ۹۷ نشان می‌دهد، درآمد یا افزایش ۳۲ میلیارد و ۷۱۴ میلیون تومانی غپینو بالاترین میزان افزایش درآمد را در بهار ۹۸ نسبت به بهار ۹۷ داشته است اما در بالاترین درصد افزایش درآمد متعلق به شرکت بیسکویت گرجی است. درآمد بیسکویت گرجی از ۱۰ میلیارد و ۳۳۴ میلیون تومان در یهار ۹۷ با رشد ۲۴۷ درصدی (معادل ۲۵ میلیارد و ۵۵۷ میلیون تومانی) به ۳۵ میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان در بهار ۹۸ رسیده است.

حتما بخوانید :  حفظ ثبات در درآمد ماهانه «پکرمان»

"غگرجی" بالاترین و "غپینو" پایین‌ترین سود را برای هر سهم شناسایی کردند

غگرجی بالاترین درصد افزایش سود خالص را رقم زده است

سود خالص شرکت‌های غذایی در بهار ۹۸ نشان می‌دهد، صنعتی پارس مینو با سود خالص ۱۲ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان بیشترین مبغ سود خالص را ساخته است و صنایع غذایی مینو شرق با سود خالص سه میلیارد و ۳۲ میلیون تومانی، کمترین میزان سودخالص را ساخته است.

اما سود خالص بیسکویت گرجی با افزایش چهار میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومانی بیشترین افزایش سود خالص را در بهار ۹۸ نسبت به بهار ۹۷ رقم زده است و با این مزیان افزایش، بالاترین درصد افزایش سود خالص را داشته است.

این در حالی است که غپینو با افزایش ۷ میلیارد و ۶۳۰ میلیونی سود خالص بالاترین میزان افزایش سود خالص را در بهار ۹۸ نسبت به بهار ۹۷ داشته است.

"غگرجی" بالاترین و "غپینو" پایین‌ترین سود را برای هر سهم شناسایی کردند

ساخت سود برای هر سهم خلاف درآمدهای عملیاتی

با توجه تغییرات درآمدی و سود‌های خالص ساخته شده، شرکت بیسکویت گرجی با شناسایی سود ۲۴۸ ریالی برای هر سهم در بهار ۹۸ بالاترین میزان سود را برای هر سهم شناسایی کرده است و علی رغم داشتن بالاترین میزان درآمد از سوی شرکت صنعتی پارس مینو، این شرکت کمترین میزان یود را برای هر سهم شناسایی کرده است.

"غگرجی" بالاترین و "غپینو" پایین‌ترین سود را برای هر سهم شناسایی کردند

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

مینا یوسفی کارشناس بازارسرمایه با اعلام دلایل رونق بازار سهام و متغیرهای موثر داخلی و خارجی ، وضعیت چند صنعت بزرگ را بررسی و تحلیلی تکنیکال از شاخص ارائه کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.