تاریخ: 8:39 :: 2019/08/17

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

با پایان یافتن سال مالی منتهی به اردیبهشت ۹۸ تاصیکو، سود خالص این شرکت کاهش ۳۶ درصدی نسبت به سال مالی ۹۷ را نشان می‌دهد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از با اقتصاد، صورت‌های مالی شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین برای سال مالی منتهی به پایان اردیبهشت ۹۸ نشان می‌دهد درآمد سود سهام با ۱۳۹ درصد افزایش نسبت به سال مالی گذشته از ۲۲۷ به ۵۴۴ میلیارد تومان رسید، اما سود حاصل از فروش سرمایه‌گذاری‌ها از ۷۷۵ میلیارد تومان با کاهش ۸۳ درصدی به ۱۳۴ میلیارد تومان رسیده است.

 با کاهش ۶ درصدی سایر درآمدهای عملیاتی، مجموع درآمدها افت ۳۲ درصدی و رسیدن از ۱۰۰۴ میلیارد تومان به ۶۷۹٫۵ میلیارد تومان را نشان می‌دهد.

با افزایش ۵۰ درصدی هزینه‌های عملیاتی و با توجه به روند کسب درآمد که به تفکیک بیان شد سود خالص ۳۶ درصد کاهش یافت و از ۹۱۹ به ۵۹۲ میلیارد تومان رسید. بدین ترتیب سودخالص به ازای هر سهم نیز از ۴۶۰ ریال در سال مالی ۹۷ به ۲۹۶ ریال در سال مالی ۹۸ تقلیل پیدا کرد.

کاهش 36 درصدی سود خالص و EPS تاصیکو در سال مالی 98

ارزش پرتفوی بورسی تاصیکو چه تغییری کرد؟

بهای تمام شده پرتفوی بورسی تاصیکو در ابتدای دوره ۱۳۴۸ و ارزش بازار سهام آن ۳۴۹۳ میلیارد تومان بود. با افزایش مثبت ۴۷۱۲ میلیارد تومانی ارزش بازار پرتفوی بورسی در انتهای دوره به ۷۰۴۳ میلیارد تومان رسید.

حتما بخوانید :  توصیه کارشناسان بورس | بازگشت به تحلیل و دوری از صف‌ها

ریز معاملات سهام واگذار شده

معاملات تاصیکو در طی سال مالی ۹۸ نشان می‌دهد کل مبلغ بهای تمام شده در زمان خرید برای سهامی که واگذار نموده است حدود ۸۹ میلیارد تومان بوده است که با فروش و واگذاری سهام در سال مالی ۹۸ به مبلغ حدودی ۲۲۱ میلیارد تومان سود تقریبی ۱۳۲ میلیارد تومانی در پایان دوره مالی منتهی به اردیبهشت ۹۸ به دست آورده است.

کاهش 36 درصدی سود خالص و EPS تاصیکو در سال مالی 98

خبر انتخاب شده برای شما

محصولات شیمیایی و پلیمیری با 40 درصد رشد مواجه خواهند شد
عضو هیات‌مدیره کارگزاری بانک مسکن معتقد است اقتصادی جهانی در حال احیای مجدد است و به واسطه این امر قیمت های جهانی دوباره روند صعودی به خود می گیرند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.