تاریخ: ۹:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۶

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

معاون امور سهام شرکت فراورده های نسوز پارس (کفپارس)، با تایید خبر افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی، اظهار کرد: هنوز زمان و میزان (مبلغ) افزایش سرمایه مشخص نشده است و پس از کارشناسی املاک، مستغلات و سایر دارایی های شرکت افشا خواهد شد. افزایش سرمایه "کفپارس" از محل تجدید ارزیابی در نیمه دوم سال

به گزارش رادیو سهام، علی محمد توکلی، افزود: با توجه به اینکه کار کارشناسی و قیمت گذاری روی املاک و مستغلات و ماشین آلات کفپارس آغاز شده است، در صورت تایید سازمان بورس و اوراق بهادار، افزایش سرمایه در نیمه دوم سال انجام می شود.

وی از میزان دقیق مبلغ افزایش سرمایه کفپارس اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: مبلغ و درصد نهایی برای افزایش سرمایه، به تعیین قیمت املاک و دارایی های منقول شرکت توسط کارشناسان بستگی دارد اما با توجه به افزایش ۳ تا ۴ برابری قیمت زمین، مبلغ افزایش سرمایه بالا خواهد بود.

معاون امور سهام کفپارس، تصریح کرد: شرکت از سال ۹۲ تا کنون(۶ سال)، تجدید ارزیابی انجام نداده است و با توجه به زیاندهی شرکت و نیاز به نقدینگی بیشتر، سازمان بورس با افزایش سرمایه کفپارس موافقت خواهد کرد.

توکلی ادامه داد: در صورت موافقت سازمان بورس برای افزایش سرمایه کفپارس از محل تجدید ارزیابی، این موارد در صورت های مالی و گزارش های کدال، شفاف سازی می شود.

حتما بخوانید :  بررسی ریزش 8 هزار واحدی بورس از منظر بنیادی و تکنیکالی

توکلی تنها به یک مورد از زمین های کفپارس برای تجدید ارزیابی اشاره و اظهار کرد: ۱۴۰ هزار متر (۱۴ هکتار) زمین اطراف کارخانه و بخشی از ماشین آلات برای تجدید ارزیابی و افزایش سرمایه شرکت در نظر گرفته شده است.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

ارزیابی وضعیت این روزهای بازار سهام
یک کارشناس بازار سرمایه پیش‌بینی کرد که در صورت عدم خروج جدی نقدینگی، بازار می‌تواند معاملات هفته آینده را به شکل مثبت پیگیری کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.