تاریخ: ۲۰:۲۶ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۷

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس بازار سرمایه، آخرین وضعیت بازار را منوط به نگرانی‌ها از جنگ تجاری میان آمریکا و چین و احتمال ایجاد رکود در بازارهای جهانی دانست.

سرمایه گذاران به سراغ سهم هایی بروند که با قیمت کمتر از ارزش ذاتی معامله می شوند

به گزارش رادیوسهام به نقل از اقتصادآنلاین ، حمید پهلوان یکی از کارشناسان بازار سرمایه، با بیان اینکه در این مدت برخی گروه‌ها رشدکرده و برخی دیگر کماکان رشد چندانی نداشته‌اند، گفت: در مجموع سهم‌هایی که دلایل بنیادی برای رشد داشته باشند، کماکان پتانسیل رشد دارند. ضمن اینکه سهم هایی با نسبت P بر E پایین هم برای سرمایه گذاری جذاب هستند. برای مثال، بعضی سهم‌‎های گروه پتروشیمی، نسبت P بر E ۳ دارند و برای سرمایه گذاری مناسب خواهند بود.

وی اضافه کرد: بعضی شرکت های گروه فلزی و معدنی با وجود انتشار گزارش‌های عملکرد مطلوب و نسبت‌های P بر E پایین، اقبالی نداشته اند و این عدم اقبال به طور عمده ناشی از نگرانی‌ها بابت جنگ تجاری امریکا و چین و احتمال رکود در بازارهای جهانی است. ولی این شرکت‌ها همچنان وضعیت تولید و فروش مناسبی دارند و می‌توانند سودهای مطلوبی هم محقق کنند؛ اما ظرف چند هفته آینده، وضعیت بازارهای جهانی هم شفاف تر شده و روند سهم های وابسته به قیمت های جهانی نیز مشخص خواهد شد.

این فعال بازار سرمایه افزود: تغییر مقررات بازار پایه هم می‌تواند در حرکت نقدینگی از این بازار به سمت سهم‌های بزرگ‌تر موثر باشد؛ ولی حجم این نقدینگی در حدی نیست که اثر با اهمیتی بر روند کلی بازار بگذارد.

حتما بخوانید :  اعلام ۲ عرضه اولیه بورس تا پایان سال

پهلوان ضمن تاکید بر ارزندگی سهم‌های بنیادی بازار گفت: بازار سرمایه با دو چالش احتمالی افت قیمت جهانی کامودیتی‌ها و کاهش نرخ ارزمواجه است. وقوع هر یک از این دو اتفاق، اثر منفی بر بازار سرمایه خواهد داشت. ولی توصیه می شود سرمایه‌گذاران با در نظر گرفتن شرایط بنیادی هر شرکت، به سراغ سهم‌هایی بروند که در حال حاضر با قیمتی کمتر از ارزش ذاتی معامله می‌شوند. همان طور که گفته شد، سهم های بنیادی و بزرگ بازار که P بر E بسیار پایین دارند، گزینه های مناسب و کم ریسکی برای سرمایه‌گذاری خواهند بود.

خبر انتخاب شده برای شما

«کگل» به هر سهم ۶۹۹ ریال اختصاص داد
شرکت معدنی و صنعتی گل گهر موفق شد از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه ۲۵ میلیون و ۱۳۲ هزار و ۳۶۹ تن انواع محصولات داخلی و صادراتی تولید کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.