تاریخ: ۱۳:۲۱ :: ۱۳۹۸/۰۵/۳۰

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

شرکت صنایع غذایی مینو شرق در سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ سود خالص ۹ میلیارد و ۵۹۳ میلیون تومانی ساخته است و با توجه به این میزان سود خالص، برای هر سهم سود ۱۷۰ ریالی شناسایی کرده است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت صنایع غذایی مینو شرق در سه ماه اول ۹۸ مقدار دو هزار و ۸۱۵ تن فروش داشته است که با این میزان فروش درآمد ۲۴ میلیارد و ۸۴۸ میلیون تومان درآمد ساخته است. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی شرکت در این دوره ۲۰ میلیارد تومان بوده که با توجه به این میزان بهای تمام شده، سود ناخالص چهار میلیارد و ۸۳۹ میلیون تومان داشته است.

با توجه به هزینه فروش، اداری و عمومی ۹۵۵ میلیون تومانی و خالص سایر درآمد عملیاتی ۱۲ میلیارد تومانی، سود عملیاتی سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی داشته است. همچنین با توجه به هزینه مالی ۱۰۰ میلیون تومانی و درآمد سرمایه گذاری ۲۴ میلیون تومانی و سایر درآمد غیرعملیاتی ۱۵۸ میلیون تومانی داشته است و همچنین مالیات ۹۴۵ میلیون تومانی، سود خالص سه میلیارد و ۳۲ میلیون تومانی ساخته است.

با توجه به افزایش مقداری فروش شرکت در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ نسبت به دوره مشابه سال قبل و همچنین افزایش نرخ فروش محصولات شرکت، درآمد و سود غمینو افزایش قابل توجه داشته است.

حتما بخوانید :  آیا بازار پایه با «حجم مبنا» نزولی می‌شود؟

"غمینو" برای هر سهم سود 17 تومانی شناسایی کرد

۱۲ درصد از درآمد غمینو را سود خالص تشکیل می‌دهد

با توجه به افزایش مقداری فروش و همچنین افزایش نرخ فروش محصولات شرکت و برتری رشد درآمد عملیاتی به رشد بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی، حاشیه سود غمینو افزایش یافت. حاشیه سود ناخالص شرکت با رشد ۴ درصدی به ۱۹% در سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ رسیده است و همچنین حاشیه سود عملیاتی به ۱۶% و حاشیه سود خالص به ۱۲% رسیده است. به این ترتیب ۱۲ درصد از درآمد عملیاتی شرکت را سود خالص تشکیل می‌دهد و با توجه به این میزان از حاشیه سود خالص، غمینو برای هر سهم سود ۱۷ تومانی شناسایی کرده است.

"غمینو" برای هر سهم سود 17 تومانی شناسایی کرد

نکات مهم صورت مالی سه ماهه غمینو

صادرات: غمینو در سه ماهه منتهی به خرداد ۹۷ صادرات داشته است، اما در سه ماهه اول ۹۸ هیچگونه صادراتی را رقم نزده است و درآمد شرکت از این محل به صفر رسیده است.

هزینه مالی: هزینه مالی شرکت در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل کاهش یافته است و به نظر می‌رسد با توجه به رشد درآمد عملیاتی، غمینو نقدینگی مورد نیاز را بتواند از این محل تأمین کند.

پوشش درآمد برآوردی: غمینو در سه ماهه اول سال جاری توانسته ۲۸% از درآمد برآوردی برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۸ را پوشش دهد که حتی ۳% از میزان برآوردی، درآمد بالاتری ساخته است.

حتما بخوانید :  افزایش قیمت سهام در سال آینده هم ادامه دارد

موجودی انبار: بررسی موجودی انبار شرکت نشان می‌دهد به طور کلی در هر سه محصول بیسکوئیت و تافی بیش از ۹۰% از محصولات و حتی ۱۰۰% از پفک به فروش رسیده است. گردش بالای کالا، قدرت  شرکت در بازاریابی و فروش را می‌رساند.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

ارزش پرتفوی سهام عدالت ۹ برابر شد
ارزش روز ۴۹ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت در پی رشد شاخص و نمادهای معاملاتی در بازار سهام در حال حاضر به ۲۳۹۷ هزار میلیارد ریال رسیده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.