تاریخ: ۱۲:۵۲ :: ۱۳۹۸/۰۶/۰۲

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک مقام مسئول با اشاره به رشد بازار سرمایه و افزایش تمایل مردم به سرمایه‌گذاری در این بازار به سهامداران توصیه کرد برای دادوستد سهام به اطلاعات واقعی شرکت‌ها اتکاء کنند.

به گزارش رادیو سهام، علی نقوی با اشاره به رشد شاخص‌های بازار سرمایه و افزایش تمایل مردم به سرمایه‌گذاری در این بازار گفت: برخی افراد از ناآگاهی مردم سوءاستفاده کرده و از طریق فضای مجازی، تحلیل‌های غیرواقعی در خصوص شرکت‌ها  ارائه می کنند. بر این اساس انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران از طریق سایت کدال و سایت شرکت اطلاعات واقعی را دریافت و از مشاوران دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار برای خرید سهام بهره مند شوند.

معاون اجرایی بورس انرژی ایران با اشاره به تغییر قریب‌الوقوع مقررات بازار پایه از سرمایه‌گذاران در این بازار از جمله سهام بورس انرژی ایران خواست تا با مطالعه دقیق این تغییرات، نسبت به انتخاب سهم اقدام کنند چرا که ممکن است برخی با توجه کاهش مزایای نوسان گیری در سهام شرکت های بازار پایه برخی از فعالان این بازار اقدام به فروش سهام خود به افراد کم تجربه و کم اطلاع کنند.

نقوی با اشاره به افزایش فعالیت برخی کانال‌ها و گروه‌ها در فضای مجازی و ارائه اطلاعات غیرقابل اتکا در خصوص سهام بورس انرژی ایران از هماهنگی با فرابورس ایران برای رسیدگی جدی‌تر و سریع‌تر به کسانی که در فضای مجازی اطلاعات گمراه کننده منتشر می‌کنند خبر داد و افزود : همکاران واحد نظارت فرابورس ایران  با رصد مستمر سهام شرکت گزارش های نظارتی درباره برخی افراد و گروه‌ها تهیه کرده اند و در جایی که ظن دستکاری قیمت می رود در حال برخورد طبق مقررات هستند.

حتما بخوانید :  تداوم روند مثبت بازار سرمایه تا پایان سال ۹۸

معاون اجرایی بورس انرژی ایران با اشاره به اینکه این شرکت در شفاف‌سازی‌های متعدد خود طی دو سال گذشته بر وجود محدودیت در سقف کارمزدهای دریافتی بورس‌ها تاکید کرده است از سهامداران خواست از مبنا قرار دادن تحلیل‌هایی که بدون در نظر گرفتن سقف کارمزدها، درآمدهای غیر واقعی برای بورس انرژی محاسبه می کنند خودداری کنند چرا که این تحلیل‌ها موجب گمراهی سهامداران می‌شود.

وی افزود: با توجه به محددیت در سقف کارمزدها درآمدهای شرکت به میزان درصد افزایش عرضه فرآورده های نفتی و برق در بازارهای مختلف این بورس افزایش پیدا  نخواهد کرد و این در تحلیل سهامداران باید مدنظر واقع شود.

این مقام مسئول در پایان متذکر شد مسئولیت سرمایه‌گذارانی که بدون توجه به اطلاعات رسمی تصمیم‌گیری میکنند بر عهده خودشان است.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۹۱ نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.