تاریخ: ۱۵:۳۳ :: ۱۳۹۸/۰۶/۰۲

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

درآمد رمپنا در دوره سه ماهه منتهی به تیر ۹۸ با کاهش ۱۱ درصدی به ۶۱۷ میلیارد و ۳۱۵ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش رادیو سهام، گروه مپنا در سال مالی منتهی به فروردین ۹۸ درآمد ۴ هزار و ۷۹۵ میلیارد تومانی و سود خالص یک هزار و ۵۶۷ میلیارد تومانی ساخته است. بنابراین در این دوره برای هر سهم سود خالص ۷۸۴ ریالی شناسایی کرده است. با توجه به افزایش درآمدهای شرکت در این دوره زیان ساخته شده در سال مالی منتهی به فروردین ۹۷، مرتفع شده است.

گروه مپنا در دوره سه ماهه منتهی به تیر ۹۸ درآمد ۶۱۷ میلیارد تومانی ساخته است و بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی شرکت ۴۷۶ میلیارد تومان است. بنابراین سود ناخالص شرکت در این دوره ۱۴۲ میلیارد تومان است.

درآمد عملیاتی رمپنا ۱۱ درصد کاهش یافت

بررسی درآمد شرکت در دوره سه ماهه منتهی به تیر ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل حاکی از آن است که درآمد شرکت با کاهش ۱۱ درصدی (معادل ۷۹ میلیارد تومان) به ۶۱۷ میلیارد تومان رسیده است. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی با کاهش ۱۱درصدی (معادل ۶۱ میلیارد تومان) به ۴۷۶ میلیارد تومان رسیده و در نهایت سود ناخالص شرکت با توجه کاهش درآمدها  هزینه‌ها، با کاهش ۱۱درصدی (معادل ۱۸ میلیارد تومان) به ۱۴۲ میلیارد تومان رسیده است.

حتما بخوانید :  بازدهی قابل توجه نمادهای شوینده در هفته اول اسفند

درآمد "رمپنا" کاهش یافت

سود عملیاتی رمپنا به ۱۰۲ میلیارد تومان رسید

سایر درآمدهای عملیاتی رمپنا در دوره سه ماهه منتهی به تیر ۹۸ با کاهش ۵۲ میلیون تومانی نسبت به مدت مشابه سال قبل، به صفر رسیده است، همچنین سایر هزینه‌های عملیاتی در دوره سه ماهه منتهی به تیر ۹۷، صفر ریال بوده که در دوره سه ماهه منتهی به تیر ۹۸ به یک میلیارد و ۲۴۴ میلیون تومان رسیده است. بنابراین کاهش سایر درآمد عملیاتی و افزایش سایر هزینه عملیاتی موجب شده است سود عملیاتی گروه مپنا از ۱۳۰ میلیارد تومان در دوره سه ماهه منتهی به تیر ۹۷ با رشد ۲۱درصدی به ۱۰۲ میلیارد تومان رسیده است.

سود خالص ۱۳ درصد کاهش یافت

سود خالص شرکت از ۶۳ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان با کاهش ۱۳ درصدی به ۵۴ میلیارد و ۷۷۷ میلیون تومان در دوره سه ماهه منتهی به تیر ۹۸ رسیده است. توجه به کاهش سود خالص و عملیاتی نشان می‌دهد، به دلیل رشد ۱۱ میلیارد تومانی هزینه مالی و افزایش ۳۰ میلیارد تومانی سایر درآمدهای غیرعملیاتی، از شدت کاهش سود خالص کم شده و نسبت به سود عملیاتی کاهش کمتری داشته است.

بنابراین با توجه به کاهش سود خالص، سود شناسایی شده برای هر سهم رمپنا در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ با کاهش ۳۸ درصدی به ۲۰ ریال رسیده است.

حتما بخوانید :  ۳۲ هزار میلیارد ریال زیان خالص «خساپا» در ۹ ماه

حاشیه سود رمپنا تغییر نکرد

با توجه به کاهش متناسب درآمد عملیاتی و بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی، حاشیه سود ناخالص تغییری نداشته است اما به دلیل رشد سایر هزینه‌های عملیاتی، حاشیه سود عملیاتی کاهش یافته و از ۱۹% به ۱۷ رسیده است. حاشیه سود خالص نیز با توجه به افزایش هزینه مالی و جبران آن توسط سایر درآمدهای غیر عملیاتی، تغییر محسوسی نداشته و در سطح ۹درصد باقی مانده است.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۹۱ نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,