تاریخ: ۱۴:۱۰ :: ۱۳۹۸/۰۶/۰۳

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

درآمد غبشهر به دلیل افزایش نرخ فروش روغن نباتی آزاد با رشد ۷ درصدی در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸ به یک هزار و ۲۸۳ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت صنعتی بهشهر در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸ درآمد یک هزار و ۲۸۴ میلیارد تومانی ساخته است. غبشهر در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸، مقدار ۱۷۷ هزار و ۳۰۶ تن روغن نباتی آزاد به فروش رسانده است، که بهای تمام شده درآمد عملیاتی غبشهر در این دوره یک هزار و ۱۱۹ میلیارد تومان است. بنابراین سود ناخالص شرکت در این دوره ۱۶۵ میلیارد تومان است.

کاهش مقدار فروش غبشهر

غبشهر در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸ مقدار ۱۷۷ هزار و ۳۰۶ تن روغن نباتی ازاد به فروش رسانده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، مقدار فروش شرکت ۲۹% کاهش یافته است. در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۷ غبهشهر ۲۴۰ هزار تن روغن نباتی ازاد، ۱۰ هزار و ۵۱۹ تن روغن نباتی صادراتی و ۳۹۷ تن محصول نیمه ساخته به فروش رسانده است. اما در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸، غبشهر تنها ۱۷۷ هزار و ۳۰۶ تن روغن نباتی ازاد به فروش رسانده است.

حتما بخوانید :  بررسی عملکرد مالی «کپرور» در بهمن ماه

رشد ۴۵ درصدی نرخ فروش روغن نباتی آزاد

اما برخلاف کاهش مقداری در فروش شرکت، نرخ روغن نباتی آزاد از ۴ هزار و ۷۴۸ تومان به ازای هر کیلوگرم با رشد ۴۵ درصدی به ۶ هزار و ۸۹۱ تومان به ازای هر کیلوگرم در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸ رسیده است.

بنابراین با توجه به افزایش نرخ فروش روغن نباتی آزاد، درآمد شرکت یک هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۷ به یک هزار و ۲۸۳ میلیارد تومان رسید.

درآمد "غبشهر" هفت درصد افزایش یافت

افزایش سود غبشهر

با توجه به افزایش درآمد و کاهش بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی غبشهر، حاشیه سود غبشهر رشد چشمگیری داشته است. سود ناخلص با رشد ۱۴۴ درصدی به ۱۶۵ میلیارد تومان رسیده و سود عملیاتی با رشد ۱۵۷ درصدی به ۸۷ میلیارد تومان و سود خالص با رشد ۱۵۷ درصدی به ۴۵ میلیارد تومان رسیده است. همچنین غبشهر برای دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸ برای هر سهم سود خالص ۱۴۸ ریالی شناسایی کرده است.

نکات مهم صورت مالی شش ماهه غبشهر

صادرات: مقدار صادراتی شرکت در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۸ به صفر رسیده است.

محصول نیمه ساخته: مقدار فروش محصول نیمه ساخته غبشهر به صفر رسیده است.

حتما بخوانید :  بازدهی قابل توجه نمادهای شوینده در هفته اول اسفند

اثرات ریالی: با توجه به اینکه طی سال ۹۷ و ماه‌های اول ۹۸ شاهد رشد قیمت روغن نباتی آزاد می‌باشیم به نظر می‌رسد، به طور آرام اثرات ریالی بر درآمد شرکت در حال کاهش است و اثرات مقداری بر درآمد افزایش اهمیت بیشتری خواهد یافت.

هزینه مالی: افزایش درآمد عملیاتی موجب شده است نقدینگی شرکت افزایش یافته و موجب شده است تکیه به تسهیلات شرکت کاهش یافته و هزینه مالی غبشهر از ۱۰ میلیارد تومان در دوره شش ماهه منتهی به خرداد ۹۷ به ۳ میلیارد و ۴۱۱ میلیون تومان برسد.

درآمد سرمایه‌گذاری: درآمد سرمایه گذاری شرکت از یک میلیارد تومان به ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۹۱ نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.