تاریخ: ۱۳:۵۷ :: ۱۳۹۸/۰۶/۰۳

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت داروسازی فارابی در مردادماه به دلیل رشد مقدار فروش قرص و کپسول و سوسپانسیون و همچنین افزایش نرخ فروش محصولات، با رشد خیره کننده نسبت به میانگین درآمدی در سال ۹۷ به ۶۱ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان درآمد ساخته است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت داروسازی فارابی در مرداد ماه ۶۸ میلیون عدد کپسول، ۵۳ میلیون عدد قرص و ۲ میلیون و ۵۵۴ هزار شیشه سوسپانسیون به فروش رسانده است. دفارا در مرداد ماه با این میزان فروش درآمد ۶۱ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومانی ساخته است.

قرص و کپسول دو محصول اصلی شرکت به شمار می‌روند و طی ۵ ماه جاری بیش از ۷۳ درصد از درآمد شرکت را تشکیل می‌دهند. بررسی روند مقداری و نرخ فروش این دو محصول حاکی از آن است که چه در بخش مقداری و چه در بخش ریالی شاهد روند افزایشی می‌باشیم.

رشد نرخ فروش و مقدار فروش محصولات اصلی دفارا

نرخ فروش کپسول به ازای هر هزار عدد در سال ۹۷، ۲۴۱ هزار تومان بوده که در مرداد ماه به ۳۴۲ هزار تومان رسیده و نرخ فروش قرص نیز از ۳۲۸ هزار تومان در سال ۹۷ به ۴۰۴ هزار تومان در مرداد ماه رسیده است. بنابراین نرخ فروش کپسول ۴۲ درصد افزایش یافته است و نرخ فروش قر نیز با رشد ۲۳ درصدی همراه بوده است. بنابراین در و محصول اصلی دفارا شاهد رشد ۴۲ و ۲۳ درصدی نرخ فروش می‌باشیم.

حتما بخوانید :  یازده مثبت متوالی در فرابورس

علاوه بر افزایش در نرخ فروش، مقدار فروش نیز با رشد همراه بوده و از میانگین ۷۵ میلیون و ۷۵۵ هزار عدد با رشد بدون وقفه به ۱۲۱ میلیون و ۶۳۳ هزار عدد رسیده است. بنابراین مجموع فروش قرص کپسول در این دوره رشد ۴۵ میلیون عددی داشته است.

"دفارا" درآمد 61 میلیارد تومانی ساخت

با توجه به افزایش نرخ فروش و مقدار فروش دو محصول اصلی شرکت، انتظار می‌رود درآمد شرکت افزایش یابد. میانگین درآمد دفارا در سال مالی ۹۷ مبلغ ۲۶ میلیارد و ۹۷۳ میلیون تومان است. درآمد دفارا بدون وقفه با رشد همراه بوده است و از سطح ۲۷ میلیارد تومان با رشد قابل توجه به ۶۱ میلیارد و ۵۸۲ میلیون تومان رسیده است. بنابراین طی این دوره رشد ۱۲۸ درصدی داشته است.

"دفارا" درآمد 61 میلیارد تومانی ساخت

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۹۱ نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.