تاریخ: ۱۴:۲۳ :: ۱۳۹۸/۰۶/۰۳

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش در مرداد ماه درآمد ۷۳۱ میلیارد تومانی ساخته است. این در حالی است که میانگین درآمدی افق در سال ۹۷ مبلغ ۴۳۷ میلیارد تومان است.

به گزارش رادیو سهام، فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش در مرداد ماه درآمد ۷۳۱ میلیارد تومان ساخته است. بخش اصلی درآمد شرکت را پروتئینی، خوراکی‌ها و مواد شوینده تشکیل می‌دهند. درآمد تجمیعی افق کوروش در دوره ۵ ماهه منتهی به مرداد ۹۸، مبلغ ۲ هزار و ۹۳۳ میلیارد تومان است.

افزایش نرخ فروش محصولات افق

فروشگاه زنجیره افق به دلیل فعالیت در زمینه کالاهای اساسی خانوار، از شرایط تورمی تاثیر مستقیم می‌گیرد و بر نرخ فروش محصولات این شرکت اثرگذار است. در میان عمده محصولات شرکت افق زنجیره‌ای کورشو، گروه خوراکی، پروتئینی و شوینده، اهمیت قال توجهی داشته و بخش اعظم درآمد شرکت از این گروه تأمین می‌شود. بررسی نرخ فروش محصولات گروه خوراکی، پروتئینی و شوینده حاکی از آن است که هر سه گروه در طی ۵ ماه اخیر افزایش قیمت داشته‌اند.

نرخ فروش گروه خوراکی از میانگین قیمتی ۹۷ تا مرداد ۹۸ افزایش ۴۱ درصدی داشته است. میانگین نرخ فروش انواع خوراکی در سال ۹۷ مبلغ ۵ هزار و ۳۹۱ تومان بوده که در مرداد ۹۸ این قیمت با رشد ۴۱ درصدی به ۷ هزار و ۶۱۳ تومان رسیده است.

حتما بخوانید :  «فخوز» پربازده‌ترین نماد فولادی در هفته اول اسفند

نرخ فروش پروتئینی از میانگین قیمتی ۹۷ تا مرداد ۹۸ افزایش ۵۰ درصدی داشته است میانگین نرخ فروش پروتئینی در سال ۹۷ مبلغ ۶ هزار و ۵۴ تومان بوده که در مرداد ۹۸ این قیمت با رشد ۵۰ درصدی به ۹ هزار و ۱۰۲ تومان رسیده است.

نرخ فروش انواع شوینده در این دوره نیز با رشد ۳۷ درصدی همراه بوده و از ۷ هزار و ۹۵۶ تومان به ۱۰ هزار و ۹۳۲ تومان در مرداد رسیده است. بنابراین در عمده محصولات افق کوروش افزایش نرخ فروش محصولات مشاهده شده است.

«افق» درآمد 731 میلیارد تومانی ساخته است

افزایش مقداری فروش محصولات افق

مقدار فروش محصولات اصلی افق کوروش در مرداد ماه نسبت به میانگین فروش ۹۷ و تیر ماه افزایشی بوده است. به طور مثال میانگین فروش شوینده در سال ۹۷، ۱۱ میلیون عدد بوده که در مرداد ماه به ۱۳ میلیون عدد رسیده است. همچنین در تیر ماه مقدار فروش شوینده افق تعداد ۱۱ میلیون و ۳۵۲ هزار عدد بوده که در مرداد ماه به ۱۳ میلیون و ۳۷۰ هزار عدد رسیده است. در دو محصول دیگر اصلی افق کوروش افزایش مقداری فروش مشاهده می‌شود.

«افق» درآمد 731 میلیارد تومانی ساخته است

درآمد افق ۱۴۵ میلیارد تومان افزایش یافته است

با توجه به افزایش مقداری و نرخ فروش محصولاتف درآمد افق کوروش نیز افزایش یافته است. میانگین درامد ماهانه افق در سال ۹۷ مبلغ ۴۳۷ میلیارد تومان است که درآمد ماهانه افق در سال ۹۸ به دلیل افزایش مقداری فروش و افزایش نرخ فروش محصولات با رشد همراه بوده است. افق در مرداد ماه درآمد ۷۳۱ میلیارد تومانی ساخته است که از میانگین درآمدی در سال ۹۷ مبلغ ۲۹۵ میلیارد تومان و نسبت به تیر ماه ۱۴۵ میلیارد تومان درامد بالاتری ساخته است.

حتما بخوانید :  "شپاکسا" یکساله ۱۸۶۶ ریال سود ساخت

اثر مهار تورم بر درامد شرکت‌ها

با توجه به نرخ نروم اعلامی از سوی مرک آمار ایران، ثبات در افزایش عمومی سطح قیمت‌ها می‌تواند نشانی از افزایش مقداری فروش شرکت در مرداد ماه باشد. به نظر می‌رسد با توجه به مهار نرخ ارز و ثبات در بازار افزایش سطح عمومی قیمت‌ها مهار شده و با ادامه روند نزولی قیمت‌ها در بازار، شاهد افزایش مقدار فروش در کالاهای اساسی باشیم. گرچه اثرات ریالی بر درآمد شرکت کاهش می‌یابد، اما افزایش مقدار فروش می‌تواند بر درآمد شرکت اثرگذار باشد. که در یک چرخه اقتصادی می‌تواند به کاهش هزینه تولید و افزایش مقداری تولید و افزایش مصرف و افزایش درآمد شرکت‌های تولیدی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای گردد.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۹۱ نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.