2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: چند سالی است که قیمت طلا در ماه محرم بین ۱۰ تا ۱۵درصد نسبت به ماه‌های قبل ارزان‌تر می‌شود که انتظار ما برای امسال نیز همین مقدار کاهش است. پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا درباره قیمت‌ها در ماه محرمپیش‌بینی رییس اتحادیه طلا درباره قیمت‌ها در ماه محرم

به گزارش رادیو سهام، ابراهیم محمدولی با اشاره به افزایش نسبی قیمت طلا از اواخر هفته گذشته بیان کرد: با توجه به رشد بهای اونس جهانی و دلار، قیمت‌ها در بازار طلا نیز با اندکی افزایش روبه رو شد که به تصور ما ادامه‌دار نخواهد بود.

وی به کاهش تقاضای طلا در ماه محرم و صفر و به طبع کاهش قیمت طلا در این ماه اشاره کرد و گفت: طی چند سال گذشته قیمت طلا از مناسبت‌هایی مانند محرم و صفر تاثیر چندانی نمی‌گرفت و حدود پنج درصد ارزان‌تر از ماه‌های دیگر بود اما مدتی است که در ماه مذکور تقاضا برای طلا و سکه به شدت کاهش پیدا می‌کند و همین موضوع باعث افت قیمت طلا تا ۱۵درصد می‌شود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: بدین ترتیب با وجود افزایش تقریبی قیمت‌ها در دو سه روز گذشته، انتظار می‌رود مانند سال‌های پیش شاهد کاهش قیمت باشیم.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

بازار مسکن سال ۹۸ را چگونه تمام می‌کند؟
دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت می گیرد که به احتیاط معامله گران منجر شده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  طلا در انتهای ۲۰۲۰ می‌درخشد؟