تاریخ: ۱۷:۳۰ :: ۱۳۹۸/۰۶/۱۶

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

درآمد فاسمین به دلیل کاهش در مقدار فروش شمش روی، در مرداد ماه کاهش یافت.

به گزارش رادیو سهام، کالسیمین در مرداد ماه درآمد ۲۸ میلیارد تومانی ساخته است. همچنین کالسیمین در دوره ۵ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ درآمد تجمیعی ۴۸۳ میلیارد تومانی ساخته است. میانگین درآمد ماهانه کالسیمین در سال مالی ۹۷ مبلغ ۴۶ میلیارد تومان است که میانگین درآمدی شرکت در دوره ۵ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ به ۹۶٫۵ میلیارد تومان رسیده است. بنابراین میانگین درآمدی شرکت در دوره ۵ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ نسبت به میانگین ۹۷ رشد ۵۱ میلیارد تومانی داشته است.

درآمد فاسمین کاهش یافت

درآمد ماهانه فاسمین در ۵ ماه اول سال ۹۸ نوسان زیادی داشته است به طوری که فاسمین در فروردین ماه درآمد ۴ میلیارد تومانی داشته است و در خرداد ماه درآمد شرکت به ۲۸۴ میلیارد تومان رسیده است و در مرداد ماه درآمد شرکت به ۲۸ میلیارد تومان رسیده است. اما میانگین درآمدی شرکت به ۹۶٫۵ میلیارد تومان رسیده و نسبت به سال ۹۷ رشد داشته است. درآمد مرداد ماه فاسمین با کاهش نسبت به تیر ماه به ۲۸ میلیارد تومان رسیده است. درآمد مرداد ماه فاسمین ۹۲ میلیارد تومان کاهش داشته است.

حتما بخوانید :  ۹ برابر شدن سرمایه سهامداران «مادیرا» طی یکسال!

درآمد «فاسمین» کاهش یافت

اثرات شمش روی بر درآمد فاسمین

شمش روی مهمترین محصول فاسمین است که تغییرات مقداری و نرخ فروش محصول این محصول بر درآمد شرکت اثرگذار است. بررسی وضعیت مرداد ماه فاسمین حاکی از آن است که تولید، مقدار فروش، نرخ فروش شمش روی نسبت به تیر ماه کاهش یافته است. فاسمین در فروردین ماه هزار و ۵۳۴ تن تولید شمش روی داشته است که در مرداد ماه حتی تولید شمش روی از سطح پایین فروردین ماه نیز کمتر بوده و به یک هزار و ۲۹۴ تن در مرداد ماه رسیده است. اما مقدار فروش شمش روی در مرداد ماه بدون در نظرگرفتن فروش شرکت در فروردین ماه پایین‌تری سطح فروش شرکت در ۵ ماه اول سال ۹۷ است. فاسمین در مرداد ماه ۶۷۹ تن شمش روی به فروش رسانده است.

همچنین نرخ فروش شمش روی در مرداد ماه نسبت به تیر ماه کاهش داشته است. نرخ فروش شمش روی از ۲۵ میلیون و ۸۰۹ هزار تومان به ازای هر تن در تیر ماه به ۲۵ میلیون و ۳۲۴ هزار تومان در مرداد ماه رسیده است. بنابراین نرخ فروش شمش روی ۲ درصد کاهش یافته است.

بنابراین با توجه به کاهش مقدار تولید و فروش شمش روی در مرداد و همچنین نرخ فروش این محصول، مبلغ فروش شمش روی از ۱۰۴ میلیارد تومان در تیر ماه به ۱۷ میلیارد تومان در مرداد ماه رسیده است.

حتما بخوانید :  رشد بورس تا کجا ادامه دارد؟

درآمد «فاسمین» کاهش یافت

پیش بینی درآمد فاسمین در سال ۹۸

درآمد فاسمین از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ با نرخ رشد ۱۲% افزایش یافته است و به نظر می‌رسد با این نرخ رشد، درامد فاسمین به ۵۹۲ میلیارد تومان در سال ۹۸ بسازد. اما بررسی درآمد ۵ ماهه فاسمین حاکی از آن است که در طی ۵ ماه شرکت توانسته است برآورد ۵۹۲ میلیارد تومانی را تا ۸۲% پوشش دهد، چراکه طی ۵ ماه درآمد ۴۸۳ میلیارد تومانی ساخته است. بنابراین به نظر می‌رسد فاسمین طی ۵ ماه فراتر از نرخ رشد ۶ ساله درآمد محقق نماید.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه شاخص بورس تا پایان امسال کانال ۵۰۰ هزار واحد را نیز فتح می‌کند، گفت: روند رو به رشد بازار سرمایه دست‌کم تا بهار سال آینده ادامه دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,