تاریخ: ۱۱:۰۷ :: ۱۳۹۸/۰۶/۱۸

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس بازار رسرمایه گفت:خوش بینی به برگزاری مجامع قطعا وضعیت بازا رسرمایه را در همین حالت صعودی نگه خواهد داشت.

به گزارش رادیوسهام، یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر پیش بینی ادامه حرکت های صعودی در بازار گفت : خوش بینی به برگزاری مجامع قطعا وضعیت بازار سرمایه را درهمین حالت صعودی نگه خواهد داشت . به گفته علی حیدری ،جو آرام مسائل سیاسی داخلی و خارجی نیز در این روند بی تاثیر نبوده است و در صورت تغییر و ایجاد کوچکترین تنش قطعا بازا ربا ریزش سهام و شاخص روبرو خواهد شد.

حیدری در پاسخ به این سوال که چرا صنایع بزرگ و شرکت های بزرگ در افزایش شاخص بورس نقش موثری نداشتند گفت: طی دو هفته گذشته حضور صنایع و شرکت های بزرگ  به دلیل صورت مالی های شفافیت تری  که دارند قطعا زیر ذره بین هستند و بر روی این صورت مالی ها و عملکرد شرکتها تحلیل های بیشتری می شود.

از این رو شفافیت مانع از حضور پررنگ آنان در بورس شده است . این کارشناس در ادامه گفت : ایندر حالی است که سفته بازارن و دلالان همواره به دنبال شرکت های صوی هستند .

شرکت هایی که هنوز هم تنها با یک نام برروی کاغذ در حال معامله سهام در بورس هستند . حیدری گفت : از این رو ایجاد هیجانات هرچند کاذب برروی این شرکتها آسان تر خواهد بود و باعث رشد بازار می شود اما چنین برخوردی با شرکت های بزرگ کاری سخت و د رمراحلی نیز نشدنی خواهد بود .

حتما بخوانید :  فتح قله ۶ هزار واحدی فرابورس برای نخستین‌‌بار

به گفته این کارشناس بازار سرمایه ، سهام های زیان ده شفافیت ندارند و هنوز هر روی کاغذ در حال معامله هستند از این رو این نوع هیجانات کمک زیادی به رشد شاخص در بورس خواهد شد .

حیدری با تاکیدبر اینکه ضرورت شفافیت صورت مالی شرکت ها  در بازار باعث  می شود که روند صعودی در بازا رمقطعی نباشد و با توجه به اینکه اقتصاد کلان کشور هرروز شاهد افزایش نرخ تورم است د راین مرحله می تواند بسیاری از ریزش های سهام شرکت ها  را تبدیل به روند صعودی  کند . این کارشناس با تاکید بر اینکه طبق پیش بینی ها تا اواخر شهریور بازار بورس با رشد مواجه خواهد بود .

منبع: جهان صنعت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه شاخص بورس تا پایان امسال کانال ۵۰۰ هزار واحد را نیز فتح می‌کند، گفت: روند رو به رشد بازار سرمایه دست‌کم تا بهار سال آینده ادامه دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: