تاریخ: ۹:۵۸ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۰

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

نرخ رشد شش ساله چکاپا ۱۳ درصد است که با این نرخ رشدف انتظار می‌رود، چکاپا سود ناخالص ۱۴۰ میلیارد تومانی را برای سال مالی منتهی به آبان ۹۸ شناسایی کند.

به گزارش رادیو سهام، گروه صنایع کاغذ پارس در مرداد ماه درآمد ۳۹ میلیارد تومانی ساخته است. درآمد تجمیعی چکاپا در دوره ۹ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ مبلغ ۳۱۳ میلیارد تومان است. چکاپا به طور میانگین در هر ماه از سال مالی منتهی به آبان ۹۷ مبلغ ۲۶ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است. میانگین درآمدی چکاپا در دوره ۹ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ با رشد ۹ میلیارد تومانی به ۳۴ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان رسیده است.

همچنین بررسی درآمد مرداد ماه چکاپا حاکی از ان است که درآمد شرکت در بالاترین سطح درآمد ماهانه قرار دارد و از تیر ماه که درآمد شرکت ۳۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده نیز بالاتر است.

«چکاپا» در انتظار ساخت سود ناخالص 140 میلیارد تومانی

اثر منفی مقدار فروش چکاپا بر درآمد

چکاپا در سال مالی منتهی به آبان ۹۷ به طور میانگین در هر ماه سال مقدار ۶ هزار و ۲۶۵ تن محصول به فروش رسانده است اما میانگین فروش ماهانه چکاپا به ۵ هزار و ۲۰ تن در دوره ۹ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ رسیده است. بنابراین مقدار فروش چکاپا کاهش یک هزار و ۲۴۵ تنی داشته است.

حتما بخوانید :  کاهش ۱۸۰۰۰ واحدی نماگر بازار سهام

افزایش نرخ فروش محصولات چکاپا

علی رغم کاهش مقداری در فروش چکاپا نرخ فروش محصولات چکاپا طی ۹ ماه سال مالی منتهی به آبان ۹۸ رشد قابل توجه داشته‌اند. خمیر ویرجین، کاغذ رول سفید به عنوان دو محصول اصلی شرکت به شمار می‌روند. بنابراین تغییرات نرخ فروش این محصولات بر درآمد شرکت اثرات قابل توجه دارد.

قیمت هر تن خمیر ویرجین در آذر ماه ۹۷ مبلغ ۶ میلیون و ۳۰۲ هزار تومان بوده که با روند صعودی قابل توجه به ۹ میلیون و ۴۰۸ هزار تومان به ازای هر تن در مرداد ۹۸ رسیده است. بنابراین نرخ فروش خمیر ویرجین طی بازه ۹ ماهه رشد ۴۹ درصدی داشته است.

قمیت هر تن کاغذ رول سفید نیز در آذر ۹۷ مبلغ ۸ میلیون و ۷۹ هزار تومان بوده که با روند صعودی به ۹ میلیون و ۱۱۱ هزار تومان به ازای هر تن در مرداد ۹۸ رسیده است. بنابراین قیمت هر تن کاغذ رول سفید رشد ۱۳ درصدی داشته است. البته باید در نظر داشت که کاغذ رول سفید در تیر ماه به بالاترین سطح قیمتی خود در ۹ ماه اخیر رسیده است و در مرداد ماه افت قیمتی را تجربه کرده است.

«چکاپا» در انتظار ساخت سود ناخالص 140 میلیارد تومانی

بنابراین با توجه به کاهش مقدار فروش شرکت، دلیل اصلی رشد درآمدی چکاپا، افزایش قیمت فروش محصولات شرکت است.

حتما بخوانید :  تداوم روند مثبت بازار سرمایه تا پایان سال ۹۸

البته درآمد مرداد ماه شرکت نسبت به تیر ماه افزایش داشته است که برخلاف روند ۹ ماهه، به دلیل افزایش مقدار فروش کاغذ رول سفید است. چکاپا در تیر ماه ۲ هزار و ۶۸۱ تن کاغذ رول سفید به فروش رسانده است که در مرداد ماه مقدار فروش کاغذ رول سفید به ۳ هزار و ۲۸۰ تن رسیده است.

برآورد درآمد ۴۱۷ میلیارد تومانی برای سال مالی منتهی به آبان ۹۸

بررسی نرخ رشد درآمد شش ساله درآمد عملیاتی چکاپا نشان می‌دهد، درآمد عملیاتی چکاپا با نرخ رشد ۳۴ درصد سالیانه در حال افزایش است. بنابراین انتظار می‌رود با توجه به این نرخ رشد، درآمد ۴۱۷ میلیارد تومانی را برای سال مالی منتهی به آبان ۹۸ محقق سازد. از سوی دیگر درآمد عملیاتی ۹ ماهه شرکت ۳۱۳ میلیارد تومان است که حاکی از آن است که چکاپا طی ۹ ماه ۷۵% از درآمد برآوردی را محقق نموده است.

همچنین نرخ رشد سود ناخالص چکاپا ۱۳% است، بنابراین انتظار می‌رود، چکاپا سود ناخالص ۱۴۰ میلیارد تومانی را برای سال مالی منتهی به آبان ۹۸ محقق سازد.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

«کگل» به هر سهم ۶۹۹ ریال اختصاص داد
شرکت معدنی و صنعتی گل گهر موفق شد از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه ۲۵ میلیون و ۱۳۲ هزار و ۳۶۹ تن انواع محصولات داخلی و صادراتی تولید کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.