تاریخ: ۱۵:۵۷ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۰

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

موتورسازان تراکتورسازی ایران به طور میانگین در هر ماه از دوره ۵ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ درآمد ۲۸ میلیارد تومانی ساخته است که نسبت به میانگین درآمدی سال ۹۷ افزایش داشته است.

به گزارش رادیو سهام، موتورسازان تراکتورسازی ایران در مرداد ماه درآمد ۳۷ میلیارد تومانی ساخته است. همچنین درآمد تجمیعی خموتور در دروه ۵ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ مبلغ ۱۴۱ میلیارد تومان است. صنعت خودرو و گروه‌های وابسته به ان در سال ۹۷ به دلیل شرایط نامناسب تولید و فروش با مشکلات چشمگیری مواجه شده‌اند که این مشکلات با شروع سال جدید روز به روز در حال مرتفع شدن بوده و از سوی دیگر بررسی گزارشات ماهانه شرکت‌های خودورویی و گروه‌های وابسته نماینگر بهبودی در صنعت ماشین سازی است.

افزایش میانگین درآمدی خموتور

خموتور به طور میانگین در هر ماه از سال ۹۷ مبلغ ۱۸٫۵ میلیارد تومان درآمد ساخته است که میانگین درآمدی شرکت در دوره ۵ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ به ۲۸ میلیارد تومان رسیده است. این درحالی است که وضعیت ۹۷ شرکت نسبت به سال ۹۶ نامنسابتر بوده اما گزارشات ۹۸ شرکت حاکی از بهبود این اوضاع بوده که افزایش میانگین درآمدی شرکت در دوره ۵ ماهه شرکت نسبت به سال ۹۷ نماینگر این بهبودی است.

حتما بخوانید :  ۲ رکورد برای بازار سرمایه در ۵ روز!

ثبات درآمد ماهانه خموتور

همچنین درآمد مرداد ماه خموتور نسبت به تیر ماه افزایش یافته است. خموتور در تیر ماه درآمد ۲۶ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومانی ساخته است که در مرداد ماه درآمد شرکت به ۲۶ میلیارد و ۶۳۷ میلیون تومن رسیده استو درواقع خموتور درآمد سطح درآمدی را با کمی افزایش حفظ کرده است.

ثبات در تعداد فروش و افزاش بیش از ۵۰ درصدی در نرخ فروش

خموتور به طور میانگین در هر ماه از سال ۹۷ تعداد یک هزار و ۵۹۵ دستگاه فروش داشته است که تعداد فروش شرکت به یک هزار و ۵۷۸ در دوره ۵ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ رسیده است. به عبارتی میانگین تعداد فروش شرکت کاهش یافته است. کاهش میانگین تعداد فروش خموتور ۱۷ دستگاه است که می‌توان تعداد فروش خموتور را باثبات دانست.

اما برخلاف تعداد فروش، نرخ فروش محصولات شرکت با رشد همراه بوده است. میانگین نرخ فروش محصولات خموتور در سال مالی ۹۷ به ازای هر دستگاه مبلغ ۱۱ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان است که با رشد ۶ میلیون تومانی به ۱۷ میلیون و ۹۲۴ هزار تومان در دوره ۵ ماهه رسیده است. بنابراین میانگین نرخ فروش محصولات خموتور در دوره ۵ ماهه اول سال ۹۸ نسبت به سال مالی ۹۷ رشد ۵۴ درصدی داشته است.

حتما بخوانید :  ارزش پرتفوی سهام عدالت ۹ برابر شد

پوشش ۵۱ دصدی درآمد برآوردی طی ۵ ماه

خموتور برای سال مالی ۹۸ مقدار فروش ۱۹ هزار و ۳۹۱ دستگاهی پیش بینی کرده است که در دوره ۵ ماهه، ۷ هزار و ۸۸۹ دستگاه به فروش رسانده است. بنابراین خموتور توانسته ۴۰% از تعداد فروش برآوردی را پوشش دهد.

همچنین خموتور برای سال مالی ۹۸ درآمد ۲۷۵ میلیارد تومانی را پیش بینی کرده است و با توجه به ساخت درآمد ۱۴۱ میلیارد تومانی در دوره ۵ ماهه، خموتور ۵۱ درصد از درآمد برآوردی را پوشش داده است.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

«کگل» به هر سهم ۶۹۹ ریال اختصاص داد
شرکت معدنی و صنعتی گل گهر موفق شد از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه ۲۵ میلیون و ۱۳۲ هزار و ۳۶۹ تن انواع محصولات داخلی و صادراتی تولید کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.