2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

دبیر انجمن قطعه‌سازان می‌گوید: قیمت خودروهای تولید داخل قطع به یقین در نیمه دوم سال ارزان‌تر خواهد شد. حباب ۳۰ درصدی قیمت خودروها در بازار شکسته خواهد شد.

به گزارش رادیو سهام، دبیر انجمن قطعه‌سازان در پاسخ به این پرسش که آیا خودروهای روسی واقعا به ایران باز خواهند گشت؟ گفت: چنین اخباری هنوز به گوش ما نرسیده است. خوشبختانه کیفیفت تولید خودروهای ایرانی از خودروهای روسی بیشتر است. ممکن است نمایندگی مستقر برخی شرکت‌های خودرویی همچون رنو در روسیه قصد ورود به ایران را داشته باشند. در این بازه زمانی ترکیه، روسیه و ایران باید گامی جهت تولید خودروهای مشترک و انتقال تکنولوژی را در نظر بگیرند و بازار خودروهای یک دیگر را پوشش دهند.

محمدرضا نجفی‌منش درباره ارزان شدن قیمت خودرو در نیمه دوم سال افزود: تثبیت قیمت دلار باعث شد قیمت خودرو روند نزولی را به خود بگیرد. این روزها مداما شاهد افت قیمت دلار هستیم؛ این خبر خوبی جهت کاهش قیمت خودرو در بازار است. چنانچه کاهش قیمت دلار تداوم داشته باشد قیمت خودرو از محل خودروسازی گران نخواهد شد.

او اظهار کرد: قیمت خودروهای تولید داخل قطع به یقین در نیمه دوم سال ارزان‌تر خواهد شد؛ چرا که این روزها خودروسازان به تعهداتشان عمل می‌کنند و خودروهای ثبت‌نام شده را به موقع به دست مردم می‌رسانند.

حتما بخوانید :  طلا رکورد جدید زد

نجفی‌منش گفت: در ماه‌های گذشته حباب قیمت خودرو به ۳۰ درصد هم رسیده بود که در آینده این حباب شکسته خواهد شد. ممکن است در آینده نزدیک قیمت خودرو در بازار آزاد به طور چشم‌گیری کاهش یابد و اختلاف قیمت‌ها از محل درب کارخانه تا بازار به پنج درصد برسد.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

ثبت نام ایران خودرو (تابستان ۹۹)
مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه پیش ثبت‌نام جدید برای تابستان داریم، اعلام کرد: زمان آن به محض اینکه در کمیته خودرو مصوب شود اعلام عمومی خواهد شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.