2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در هفته گذشته نوسانات بسیار زیادی در بازار جهانی طلا به ثبت رسید که به طور میانگین اونس جهانی نوسان ۳۲ دلاری را طی یک هفته به ثبت رساند. حباب سکه و طلا منفی شد

به گزارش رادیو سهام، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با وضعیت بازار طلا و سکه در هفته گذشته می‌گوید: در کنار نوسان اونس جهانی قیمت ارز به ویژه دلار رشد جزئی داشت که این دو عامل بر قیمت طلا و سکه تاثیرگذار بود و عاملی شد تا قیمت سکه که به کمتر از چهار میلیون تومان رسیده بود، با رشد ۴۰ هزار تومانی به چهار میلیون و ۳۵ هزار تومان برسد.

محمد کشتی‌آرای ادامه داد: با توجه به میزان نوسان طلای جهانی و دلار، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی باید بیش از این رشد می‌کرد اما در پی رکود بازار و کاهش تقاضا قیمت‌ها آنچنان رشد نداشته است.
کشتی‌آرای یادآور شد: حباب سکه تمام، نیم‌سکه و طلای خام ۱۸ عیار منفی شده و با توجه به قیمت‌های جهانی، این سه قلم کالای بازار طلا قیمت ارزان‌تری نسبت به قیمت اونس و دلار دارند.
وی در انتها پیش‌بینی کرد تا پایان ماه صفر میزان تقاضا روند نزولی به خود بگیرد و با توجه به معاملات فصلی بازار نفت، بازار جهانی طلا دچار نوسان شود.
بر این اساس قیمت سکه طرح جدید در معاملات روز پنجشنبه هفته گذشته به چهار میلیون و ۲۵ هزار تومان رسید. همچنین سکه طرح قدیم در آخرین روز کاری هفته گذشته چهار میلیون تومان، نیم‌سکه دو میلیون و ۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، سکه یک گرمی ۸۳۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۰۹ هزار و ۲۹۷ تومان است.
منبع: بنکر

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۸۱ نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت مسکن در ۲ ماهه ۹۹