تاریخ: ۱۸:۵۳ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۴

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت به پرداخت ملت در دوره شش ماهه اول ۹۸ درآمد ۹۳۵ میلیارد تومانی ساخته است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد ۱۶۶ میلیارد تومانی داشته است. شناسایی سود 77 تومانی برای هر سهم "پرداخت"

به گزارش رادیو سهام، شرکت به پرداخت ملت فعال در زمینه پرداخت‌های الیکترونیکی است که در شهریور ماه درآمد ۱۷۱ میلیارد تومانی شناسایی کرده است. دو منبع اصلی درآمد پرداخت، کارمزد تراکنش و خدمات شارژ به شمار می‌روند. که در مجموع این دو منبع درآمدی بیش از ۹۵% از درآمد شرکت را تشکیل می‌دهند. پرداخت در دوره شش ماهه منتهی به مرداد ۹۸ درآمد تجمیعی ۹۳۵ میلیارد تومانی شناسایی کرده است. این در حالی است که در دوره مشابه سال گذشته درآمد۷۶۶ میلیارد تومانی ساخته است.

ثبات در درآمدزایی پرداخت

پرداخت در شهریور ماه درآمد ۱۷۱ میلیارد تومانی ساخته است که مقایسه آن با ماه‌های دیگر نشان می‌دهد، روند درآمدزایی پرداخت از یک ثبات نسبی برخوردار است. به پرداخت در فصل بهار به طور میانگین ۱۳۸ میلیارد تومان درامد داشته است که میانگین درآمد پرداخت در تابستان به به ۱۷۳ میلیارد تومان رسیده است. درواقع شناسایی درآمد در فصل تابستان بهبود داشته است. بنابراین در فصل تابستان درآمد پرداخت افزایش یافته است و البته در شهریور ماه با اندکی کاهش نسبت به تیر ماه از ۱۷۶ میلیارد به ۱۷۱ میلیارد تومان رسیده است در واقع نسبتب ه تیر ماه کاهش ۵ میلیارد تومانی داشته است اما درآمد شهریور پرداخت نسبت به بهار افزایشی است و در واقع نسبت به میانگین درآمدی در بهار رشد ۳۳ میلیارد تومانی داشته است.

حتما بخوانید :  پیش بینی 84 نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها

افزایش ۲۲ میلیاردی میانگین درآمدی پرداخت

پرداخت به طور میانگین در هر ماه از سال ۹۷ درآمد ۱۳۴ میلیارد تومانی شناسایی کرده است اما میانگین درآمدی پرداخت در دوره شش ماهه منتهی به شهریور ۹۸ به ۱۵۶ میلیارد تومان رسیده است. درواقع میانگین درآمدی پرداخت رشد ۲۲ میلیارد تومانی داشته است.

افزایش میانگین درامدی پرداخت به دلیل افزایش درآمد حاصل از کارمزد تراکنش و خدمات شارژ روی داده است. پرداخت به طور میانگین در هر ماه از سال ۹۷ درآمد ۴۴ میلیاردی از محل کارمزد تراکنش‌ها داشته است که این مبلغ در دوره شش ماهه به ۵۶ میلیارد تومان رسیده است، همچنین در این دوره میانگین درآمدی خدمات شارژ نیز با رشد هرماه بوده و از میانگین ۷۸ میلیاردی به ۸۹ میلیارد تومان رسیده است. بنابراین افزایش در میانگین درآمدی کارمزد تراکنش و خدمات شارژ موجب رشد میانگین درآمدی پرداخت شده است.

پوشش درآمدی  در محدوده برآوردها

پرداخت برای سال مالی ۹۸ درآمد ۲ هزار میلیاردی برآورد کرده است که با ساخت درآمد ۹۳۵ میلیاردی طی دوره شش ماهه، درواقع ۴۶% از درآمد برآوردی را محقق نموده است که در محدوده درآمد برآوردی درآمد ساخته است.

شناسایی سود ۷۷ تومانی برای هر سهم پرداخت

پرداخت در دوره سه ماهه اول سال سود خالص ۵۴٫۷ میلیارد تومانی و برای هر سهم نیز سود خالص ۳۷۷ ریالی شناسایی کرده است. پرداخت با حفظ حاشیه سود خالص، می‌تواند برای دوره شش ماهه منتهی به شهریور ۹۸ سود خالص ۱۱۲ میلیاردی شناسایی نماید. بنابراین انتظار می‌رود سود شناسایی شده برای هر سهم از ۳۸ تومان در دوره سه ماهه به ۷۷ تومان در دوره ۶ ماهه منتهی به شهریور ۹۸ افزایش یابد.

حتما بخوانید :  عملکرد چشمگیر داروسازی فارابی در ۶ماهه نخست سال جاری

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت سیمان شمال در صورت های مالی میان دوره ای ۹ماهه سود هرسهم را ۲۹۲ریال اعلام کرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.