تاریخ: ۲۱:۰۹ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۲

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران در دوره ۹ ماهه منتهی به شهریور ۹۸ از محل واگذاری سهام مبلغ ۳۸۹ میلیارد تومان سود بدست آورده است.

به گزارش رادیوسهام، پرتفوی شرکت سرمایه گذاری ملی ایران نشان می‌دهد در شهریور ۹۸ مبلغ سرمایه گذاری شرکت، در شرکت‌های بورسی و غیر بورسی مبلغ ۲۱۰۰ میلیارد تومان است. که بخش اصلی سرمایه‌گذاری ونیکی شرکت‌های فعال در بازار سرمایه است. سرمایه گذاری ونیکی در شرکت‌های بورسی مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان است.

ونیکی به طور میانگین ۱۱۵ میلیارد تومان به خرید دارایی بورسی اختصاص داده است

روند معاملاتی سهام ونیکی از ابتدای سال مالی منتهی به آذر ۹۸ نشان می‌دهد، مبلغ معاملات انجام شده در شرکت‌های بورسی از ۳۲ میلیارد تومان در دی ۹۷ به ۱۵۴ میلیارد تومان در شهریور ماه رسیده است. ونیکی به صورت تجمیعی از ابتدای سال تا کنون مبلغ یک هزار میلیارد تومان سهام تحصیل شده دارد. به این ترتیب می‌توان گفت به طور میانگین، در هر ماه مبلغ ۱۱۵ میلیارد تومان برای خرید سهام اختصاص داده است.

"ونیکی" ٣٨٩ میلیارد تومان سود ساخته است

بازدهی ۴۶ درصدی واگذاری‌های ونیکی

ونیکی در شهریور ماه مبلغ ۱۵۲ میلیارد تومان سهام شرکت‌های بورسی را واگذار کرده است که با این مبلغ ۸۹ میلیارد تومان سود شناسایی کرده است. ونیکی در دوره ۹ ماهه در مجموع ۸۳۵ میلیارد تومان سهام شرکت‌های بورسی را واگذار کرده است که که با این حجم از واگذاری سود ۳۸۹ میلیارد تومانی ساخته است. بنابراین نسبت سودآوری حاصل از واگذاری سهام ونیکی برای دوره ۹ ماهه منتهی به شهریور ۹۸ را می‌توان ۴۶% دانست.

حتما بخوانید :  عرضه اولیه سهام یک پتروشیمی تا آخر خرداد

ونیکی در شهریور ماه با سودآوری ۸۹ میلیاردی، بالاترین میزان سود حاصل از واگذاری سهام را رقم زده است. با توجه به سود ۸۹ میلیاردی، نسبت سودآوری نیز به بالاترین درصد خود در ۹ ماه جاری رسیده است. نسبت سودآوری ونیکی در شهریور ماه به ۵۹% رسیده است.

"ونیکی" ٣٨٩ میلیارد تومان سود ساخته است

حجم واگذاری و تحصیل سهام در شهریور

بیشترین حجم واگذاری ونیکی در شهریور ماه مربوط به شرکت‌های سایپا (مبلغ ۴۰ میلیارد)، آبسال (۳۰ میلیارد)، قند ثابت خراسان (۲۰ میلیارد)، سندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی کوثر-ETF (15.5 میلیارد و فولاد کاوه جنوب کیش (۱۵٫۵ میلیاردتومان) است.

اما بیشترین حجم سهام تحصیل شده در شهریور ماه مربوط به ایران خودرو (۱۶ میلیارد)، مارون (۲۳ میلیارد)، سنگ اهن گهر زمین (۳۷٫۵ میلیارد) و پتروشیمی پارس (۲۶ میلیارد تومان) است.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

بانک خاورمیانه در اردیبهشت ماه سال جاری ۱۶٫۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل افزایش ۳۳ درصدی داشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.