2680, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح ملی مسکن تا پایان سال به طور کامل عملیاتی می شود،گفت: منابع بانک‌ها برای تولید مسکن در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت و پس از آن، سازنده می‌تواند وام مذکور را به خریداران واگذار کند.

به گزارش رادیوسهام، محمد اسلامی روز سه‌شنبه با اشاره به روند اجرای طرح ملی مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت: در شرایط کنونی طرح ملی مسکن در حال طراحی است و این پروژه تا پایان سال جاری کاملا عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح ملی مسکن با هدف خانه‌دار کردن ۶ دهک جامعه طراحی و در حال عملیاتی شدن است، اظهارداشت: تولید مسکن برای دهک‌های یک و دو که توسط نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی صورت می‌گیرد و در این رابطه وزارت راه به میزان گسترده زمین ارائه کرده است.

وزیر راه و شهرسازی یادآورشد: در طرح ملی مسکن دهک‌های ۳، ۴، ۵ و ۶ به صورت ویژه دیده شده‌اند، در شرایط کنونی روند ثبت‌نام برای متقاضیان از استان کرمان به صورت پایلوت آغاز شده و متقاضیان در شهرهای این استان به جز مرکز آن ثبت‌نام کرده‌اند و وزارت راه و شهرسازی روند بررسی این تقاضاها را آغاز کرده است.

حتما بخوانید :  عیدی کارکنان چه زمانی واریز خواهد شد؟

اسلامی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند خود زمین ارائه کرده و از حمایت‌های تسهیلاتی دولت برخوردار شوند و یا اینکه دولت، اراضی را برای تولید مسکن واگذار و توسط بخش خصوصی واحدهای مورد نظر ساخته و به مردم فروخته خواهد شد.

منابع بانک ها برای تولید مسکن در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت

به گفته وزیر راه و شهرسازی، ‌منابع بانک‌ها برای تولید مسکن در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت و پس از آن، سازنده می‌تواند وام مذکور را به خریداران واگذار کند که این مسئله آثار تورمی ندارد.

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

با فرض عدم وقوع اتفاقات خاص در اقتصاد کشور، انتظاری برای جهش مجدد قیمت مسکن در چند ماه آینده وجود ندارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: